Mersin

BEHİÇ ÇELİK, MERAL AKŞENER’İN PARTİSİ İLE İLGİLİ KONUŞTU

Eski Vali ve eski Mhp Mersin Milletvekili Behiç Çelik, Akdeniz Medya’ya bağlı MersinSiyaset’e özel açıklamalarda bulundu.

BEHİÇ ÇELİK, MERAL AKŞENER’İN PARTİSİ İLE İLGİLİ KONUŞTU

25 Ekim 2017 16:43
-A

+A

Meral Akşener’in kurduğu partinin ilk toplantısını bugün yaptıklarını belirten Behiç Çelik, “Şu an da Genel Başkan, genel idare kurulu seçimi olacak. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşenir’in konuşmasın da ifade ettiği gibi, Türkiye’nin her anlamda normalleşme sürecine girmesi gerektiğini orada çok güzel vurguladı” dedi. Ekonomiyi düzelteceklerini ve iddialı olduklarını sözlerine ekleyen Çelik sözlerine şu şekilde devam etti, “Bunun yanında ulusal güvenlik sorununu sorun olmaktan çıkaracağız. Dış politika da daha realit, ideolojiden devletler arası ilişkiyi, medeni ilişkileri ön planda tutan bir dış politika öngörüyoruz. Mersin’de son 15 yıl da yatırım olmadığı için; Mersin, Antalya ve Adana’dan oldukça geri kaldı. Bu aradaki mesafeyi kapatacağız” şeklinde konuştu.


“TÜRKLÜĞÜ, ENERJİYİ ANLATAN BİR LOGO SEÇTİK”


Partinin logosu hakkında da bilgiler veren Çelik, “Partinin logosu biliyorsunuz ki güneş. 8 köşeli Selçuklu yıldız dediğimiz güneşten geliyor. Bu; ‘enerji’ demek. 8 köşesinde de Selçuklu tarihine baktığımız da dürüstlük, ahlak, iyi yönetim, adalet gibi 8 adet ilkeleri var, onları çağrıştırıyor. Bir de son olarak turkuaz renk var Türklüğü vurgulayan bir renktir. Kısacası Türklüğü, enerjiyi anlatan bir logo seçtik” şeklinde konuştu. Partinin alacağı oy oranında tahminlerini de belirten Çelik son olarak sözlerine şunları ekledi, “İyi olacak diyoruz. Mersin de ben 2010 referandum’unda, 2009 belediye seçiminde çalıştım. 2002-2004 seçimlerinde adaydım zaten. 2007 seçiminde Milletvekili oldum. 2011’de adaydım. Mersin’de girdiğimiz bütün seçimlerde, yapılan referandumlarda oy oranını her zaman yakaladık. Bu itibarla Mersin’de çok yüksek düzey de oy alacağımızı düşünüyorum. Bizim aldığımız oylar yüzde 32 tavanına yaklaşmıştı. Ama şimdi bu yüzde 50’nin üzerine çıkar diye düşünüyorum. Biz şimdi genel merkezimizi oluşturacağız. Genel merkez oluşturulduktan sonra taşra yönetimleri yönetim tarafından bir bir ele alınacaktır”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 637 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku