Mersin

Basut Okulları'nın 23 Nisan etkinliğinde çocuklar gönüllerince eğlendi

Mersin'de Özel Basut Okulları tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlikte çocuklar gönüllerince eğlendi.

Basut Okulları'nın 23 Nisan etkinliğinde çocuklar gönüllerince eğlendi

25 Nisan 2017 14:40
-A

+A


Okul Bahçesinde düzenlenen etkinlik saygı duruşunda bululup İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Öğrenci velilerinin yoğun ilgi gösterdiği programda miniklerin bir birinden güzel gösterileri büyük alkış aldı. Veliler çocuklarının gösterilerini cep telefonu ile görüntüledi.

Özel Basut Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ömer Basut,
Mersin'de bir birinden farklı etkinlikler gerçekleştirdiklerini ifade ederek bu defa da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı gerçekleştirdiklerini kaydetti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı her yıl geleneksel olarak kutladıklarını hatırlatan Basut, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın özünde Atatürk'ün Milli Egemenlik ilkesi yatmakta. Millet iradesinin her şeyin üzerinde olduğunu ifade etmektedir" dedi.

Atatürk'ün 23 Nisan 1920'da açılan birinci Millet Meclisinin açılış gününü 23 Nisan 1924'te bayram olarak kutlanmasına karar verdiğini hatırlatan Basut, "Bu tarihten 5 yıl sonra; yani 1929 yılına gelindiğinde, bu bayramı çocuklara armağan ettiğini kaydetti.
UNESCO'nun 1979'da Dünya Çocuk Günü ilan etmesinin ardından 23 Nisan uluslararası bir önem ve anlam taşımaya başladığını anlatan Basut şöyle devam etti: "Ülkemizde her yıl düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne 40'ın üzerinde ülkenin çocukları katılmakta, Tüm insanlara savaşların olmadığı bir dünyada kardeşçe yaşamanın ne kadar önemli olduğunu hatırlatmakta.  Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen bu bayram, insanlar arasında sevgi ve dostluk bağlarının gelişmesine katkı sağlaması özelliği ile dünyada eşi ve benzeri olmayan bir bayramdır."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku