Mersin

Basut Okulları'nda Okuma Bayramı

Mersin'de Özel Basut Okulları tarafından Okuma Bayramı etkinliği düzenlendi. Öğrencilerin gösterileri büyük alkış aldı.

Basut Okulları'nda Okuma Bayramı

5 Mayıs 2017 13:44
-A

+A

 
 
Mimarlar Odası konferans salonunda düzenlenen okuma bayramı etkinliğinde birinci sınıf öğrenciler hünerlerini sergiledi. Velilerin yoğun ilgi gösterdiği programda miniklerin skeçleri bazen duygulandırdı,  bazen de güldürdü.
Okumayı öğrenen 14 öğrenciye Okuma Başarı Belgesi verilirken programın sonunda Basut Okulları Genel Müdürü Ömer Basut öğretmenlere çiçek sundu.    
Okul Müdürü Kemal Pekgöz, burada olan herkesin Basut ailesinin birer ferdi olduğuna inandıklarını söyledi.
 
OKUMAK KİMSEYE İNANMAMAKTIR
Buradan yola çıkarak ne yapıyorlarsa aile için yaptıklarını anlatan Pekgöz, "Okumak bize çok güzel şeyler katar. Hayatımızın vaz geçilmezlerinden biridir. Çocuklarımız okumayı öğrenmeye başladılar. Burada gösterecekler. Bir kaçıyla görüştüm 'ben artık okumayı öğrendim' dedi. Okumanın faydasını anladı. Okumak kimseye inanmamaktır. Kendi özgür iradesi ile doğruları öğrenmektir. Bir başkasının söylediğinin önemi yok” dedi.
 
OYUN OYNARKEN DE İNGİLİZCE KONUŞACAĞIZ
Seneye bu çocukların İngilizceyi öğreneceğini ifade eden Pekgöz şöyle devam etti:
"Okulumuzun kurucusu Mehmet Basut bize hep İngilizce eğitimden bahsederdi. İngilizce’nin vazgeçilmezleri olduğunu söylerdi. Başta inanmadım ama onun hevesi bizi sardı. Biz inandık. Kendisi ‘sadece derslerde değil, teneffüste de oyun oynarken de İngilizce konuşacağız’ dedi. Ben de o müjdeyi vereyim diye çıktım ama çocuklar beni şaşırttılar. İlerde bu çocuklarımız sadece İngilizce ya da sayısal dersler değil, sportif faaliyetlerde sanatsal faaliyetlerde başarılı olacaklardır. Bir müjde daha vereyim Matematik olimpiyatlarının yapıldığı göreceğiz. Mersin'de bu sene ilk yılımız TEOG'da başarımız kendini gösterdi. Girdiğim 6 dersten nerede ise ful diyorum 1 tane kaçırarak ful yaptı bu bizim için büyük bir başarıdır.”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 574 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku