Mersin

Başkan Turgut, öğrenciler yararına düzenlenen kermese katıldı

Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Silifke Kermesi, Cumhuriyet Alanında kurulan çadırlarda devam ediyor. Kermesi ziyaret eden Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, çadırları tek tek ziyaret ederek kolay gelsin temennisinde bulundu.

Başkan Turgut, öğrenciler yararına düzenlenen kermese katıldı

28 Nisan 2017 10:17
-A

+A


Derneğin yönetim kurulu üyeleriyle birlikte sohbet eden Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmesini sağlamak için toplumun her kesimine görev düşüyor. Bundan dolayı Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneğimizde önemli bir görevde bulunuyor.
Eğitime destek olmak amacıyla düzenlenen bu tür etkinlikler gerçekten önemlidir. Kermesten elde edilecek gelirlerle ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz eğitimlerini daha iyi koşullarda sürdüreceklerdir. İlçemizde hayır işleri gündeme geldiğinde tüm ilçe halkımız el ele vermekte ve birbirine sahip çıkmaktadır. Yardımlaşmanın ve dayanışmanın ortaya çıktığı kermeslere herkesin elinden geldiğince destek vermesi gerekmektedir. Çocuklarımıza maddi ve manevi destek sağlanması, onların daha iyi yetişmesi ve eğitim olanaklarının artırılması açısından önem arz eden bu kermeslerin hepsinin amacının yardım etmek olduğunu unutmayalım. Öğrencilerimizin en iyi koşullarda eğitim görmesi için gönlümüzden geldiği kadar destek olmayı sürdürelim.
Ben bu vesileyle dernek yöneticilerimizi, kermesimize katkıda bulunan değerli halkımızı ve kermese iştirak eden bütün vatandaşlarımızı kutluyor, kermesimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Dernek yetkilileri ise her yıl geleneksel olarak düzenlenen Silifke kermesinin bu yıl daha coşkulu ve renkli görüntülere sahip olduğunu belirterek, kendilerini yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’a teşekkür ettiler.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku