Mersin

Başkan Turgut, Kemer Belediye Başkanını ağırladı

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, kentin doğasını ve turizmini tanıtma çalışmaları kapsamında Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’u ziyaret ederek, karşılıklı fikir alış verişinde bulundu.

Başkan Turgut, Kemer Belediye Başkanını ağırladı

20 Aralık 2017 10:19
-A

+A

6 ilde gerçekleştirecekleri Kemer tanıtımına Gaziantep’ten başlayan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Ziyaretlerimiz çok verimli geçiyor. Tarihi ve doğal güzellikleriyle bakire bir cennet olan Silifke’de bulunmaktan ve başkanımızı ziyaret etmekten büyük onur duyuyoruz. Bu ziyaretlerimizde Kemer’deki zengin turizm seçeneklerini anlatarak, iç pazarı canlandırmayı hedefliyoruz. Görüşmelerimiz çok olumlu geçiyor. Önümüzdeki sezon ilçemize yerli turist akını bekliyoruz. Silifkelileri de ilçemizde misafir etmekten büyük mutluluk duyacağız. Önümüzdeki günlerde farklı il ve ilçeleri gezerek Kemer’imizi tanıtmaya devam edeceğiz. Aynı kentleri sezon sonunda tekrar ziyaret ederek yetkililere katkıları için teşekkür edeceğiz. Başkanımıza desteklerinden ve hizmetlerinden dolayı sonsuz teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“SİLİFKE VE KEMER TURİZM’DE MERKEZİ KONUMA SAHİP”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve tanıtımın Kemer ve bütün turizm bölgeleri için önemli olduğunu vurgulayan Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, “Önceden Silifke’ye sadece deniz için gelindiği yönünde bir algı vardı. Ancak son yıllarda keşfedilen tarihi mekânlar, doğa sporları ve yürüyüşler gibi alternatif turizm potansiyeliyle kentimiz her geçen gün farklı değerler kazanıyor.

Geçen yıl İstanbul EMİTT Fuarı’nda Silifke’yi en güzel şekilde tanıttık. Kentimize özgü yöresel ikramların yanında fotoğraflarla ve halk oyunlarımızla fuarda birçok yabancı ülkelerin ve illerin dikkatini çektik. Ocak ayı içerisinde gerçekleştirilecek Uluslararası Fuara yine katılım sağlayacağız. Bu çalışmalarımızda Silifke’ye artı bir değer olarak her zaman yansımaktadır. Birlik ve beraberlik içerisinde karşılıklı fikir alış verişinde bulunarak her iki kentimizi de en iyi şekilde tanıtmaya devam edeceğiz” dedi.

Karşılıklı görüşmelerin ardından Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’a Kemer fotoğraflı tablo hediye ederken, Başkan Mustafa Turgut’ta Gül’e yöresel hediyelerin bulunduğu çanta hediye etti.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 480 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku