Mersin

Başkan Turgut, “Her kesimden vatandaşımızı dinliyoruz”

Silifke Belediyesi vatandaşlardan gelen talep ve sıkıntılara anında çözüm bulurken, önerileri de dikkate alıyor. Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Her kesimden vatandaşımızı dinliyor, halkımızla iç içe bir yönetim anlayışı sergiliyoruz” dedi.

Başkan Turgut, “Her kesimden vatandaşımızı dinliyoruz”

12 Temmuz 2017 12:51
-A

+A


Silifke Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi bu yılın ilk yarısında telefon, sosyal medya, elektronik posta ve belediyenin web sayfası üzerinden gelen bin beş yüzün üzerinde talep ve şikâyeti, koordineli bir şekilde ilgili birimlere bildirerek çözüm üretti.

“HER VATANDAŞIMIZIN TALEBİ VE ÖNERİSİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR”

Vatandaşların bildirdiği talep ve şikâyetlerle yakından ilgilenerek, imkân ve sorumluluk çerçevesinde çözüm ürettiklerini açıklayan Belediye Başkanı Mustafa Turgut, “Nerede olursak olalım her kesimden vatandaşımızı dinliyoruz. Varsa taleplerini, şikâyetlerini ve önerilerini not alarak, bizzat yerinde ve zamanında çözüm üretmeye gayret gösteriyoruz. Mahalle mahalle, kahve kahve ve sokak sokak gezmeye devam edeceğiz. Belediyecilik sadece temizlik, çöp toplamak ve parklar yapmak gibi rutin görevlerden ibaret değildir. Belediyecilik aynı zamanda projeler üretmek, kenti geliştirmek ve kalkındırmak adına önemli çalışmalar yapmaktır. Aynı zamanda içerisinde yaşadığı kentin insanlarının taleplerini ve önerilerini dikkate almaktır. Silifke Belediyesi olarak genç yaşlı demiyor her vatandaşımızın düşüncesine değer veriyoruz”

“PARKLAR YAPILIYOR, YOLLAR ASFALTLANIYOR”

Bu yılın ilk yarısında en fazla öneri Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ile Fen İşleri Müdürlüğümüze geldi. Birçok mahallemize yeni parklar ve sosyal yaşam alanları kazandırırken, vatandaşlarımız mahallelerine yeni parklar yapılmasını ve mevcut parkların iyileştirilmesini istiyorlar. Bunun üzerine bizlerde sırasıyla bir bir mevcut parklarımızı yeniliyor, kullanılmayacak durumda olan parklarımızın yerine ise yeni parklar kuruyoruz. 3 yıllık bir görev süremiz içerisinde 100’den fazla parkımızı yenileyerek, değişim işlemini gerçekleştirdik. Diğer yandan Fen İşleri Müdürlüğü için gelen kayıtlı şikâyetleri ve önerileri dikkate alarak yolların düzenlenmesi, yeni yollar açılması, asfaltlama ve kilit parke gibi çalışmalar yapıyoruz. Yine Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü’ne gelen çok sayıda dilek ve şikâyetlere çözüm ürettik. Vatandaşlarımızın memnuniyeti için işgaliyeye fırsat vermiyoruz. Yasal olmayan hiçbir işleme izin vermiyoruz. Yeni kapalı pazaryerleri kurmaya çalışırken, kent genelinde başarılı bir düzenleme çalışması yapıyoruz. Buda vatandaşlarımızı ve halkımızı memnun ediyor” dedi.

“ÇÖZÜM MASALARIMIZ DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR”

Silifke’de yaşayan vatandaşların sorunlarını daha kısa sürede tespit ederek, hizmetlerin daha hızlı ulaşmasını amaçlayan Silifke Belediyesi, bünyesinde muhtarlar, esnaflar, siteler, tatilciler, apartmanlar, gençler ve aklınıza gelebilecek her kesimden vatandaşın tüm dilek ve şikâyetlerini kayıt altına alıyor. Bu masalar talepleri ve sıkıntıları ilgili müdürlüklere aktarıp sorumluluğunda ise çözüm üretmeye çalışıyor. Aynı zamanda bununla ilgili vatandaşlara geri bildirimde bulunuyor. Vatandaşlar ise bu hizmetten oldukça memnuniyet duyduklarını ifade ediyorlar.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku