Mersin

Başkan Turgut, “Halk oyunlarımızı geleceğe taşıyoruz”

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Halk Oyunlarımızı yaşatmak ve geleceğe taşımak adına önemli katkıları olan Silifke Cavit Erden Müzik ve Folklor Derneğinin yönetim kuruluna ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Turgut, “Halk oyunlarımızı geleceğe taşıyoruz”

2 Kasım 2017 16:25
-A

+A

Silifke Cavit Erden Müzik ve Folklor Derneğinin yönetim kurulu, Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’u makamında ziyaret ederek, katkılarından ve hizmetlerinden dolayı Başkan Turgut’a hediyelerini sundu.

Kurslara genç yaşlı herkesin yoğun bir ilgi gösterdiğini açıklayan ve derneğin çalışmaları hakkında bilgiler veren dernek başkanı Nurettin Özkürkçü, “Derneğimizin tek bir amacı vardır oda halk oyunlarımızı, yöresel zenginliklerimizi ve kültürümüzü genç nesillere aktarmak, öğretmek ve bu sayede geleceğe taşımaktır. Bundan dolayı halk oyunlarımızı gençlere sevdirmek ve gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamak amacıyla dernek olarak çalışmalarımızı en iyi şekilde sürdürmekteyiz. Silifke’nin ismini gerek dernek olarak gerekse halk oyunları ekipleri olarak bütün etkinliklerde duyurmaya gayret göstermekteyiz.

Folklora ilgi duyan ve halk oyunları gurubunda yer almak isteyen kursiyerlerimize haftanın belirli gün ve saatlerinde plan ve program dâhilinde kurslar vermekte, kültürel alanda önemli çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Tabi ki bu hizmetlerimizi gerçekleştirirken siz değerli belediyemizin katkılarını ve desteklerini her zaman yanımızda hissetmek son derece önemlidir. Şahsınız başta olmak üzere yardımcılarınıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Ziyaretlerinden dolayı Cavit Erden Müzik ve Folklor Derneği yönetimine teşekkür eden Belediye Başkanı Mustafa Turgut, “Birlik ve beraberlik içerisinde halk oyunlarımızı yaşatacak ve bu değerlerimizi gelecek kuşaklara taşımaya devam edeceğiz. Gerek şahsım gerekse belediye olarak her zaman sizlerleyim ve yanınızdayım. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku