Mersin

Başkan Pamuk mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, mahalle muhtarlarıyla tanışma toplantısı düzenledi. Toplantıda Başkan Pamuk, mahalle muhtarlarının talep ve sorunlarını değerlendirdi.

Başkan Pamuk mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi

18 Temmuz 2017 12:54
-A

+A


Akdeniz Kaymakamı ve Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, ilçe sınırları içerisinde bulunan mahalle muhtarlarıyla tanışma toplantısı düzenledi. Akdeniz Belediyesi'nin konferans salonunda düzenlenen toplantıya mahalle muhtarlarının yanı sıra Kaymakamlık ve Belediye birim müdürleri katıldı. Muhtarların görüş ve önerilerini almak istediğini ifade eden Başkan Pamuk, devletin imkanları ölçüsünde hem yerel, hem de genel hizmetlere ilişkin sorunları belirlemek ve çözüme kavuşturmak istediklerini ifade etti.
 
Kentin tamamını ilgilendiren sorunlarla ilgili görüş belirten muhtarlar, aynı zamanda yeni park ve yeşil alanlar, parklara kamera sistemleri, taziye evi, spor sahaları, numarataj eksiklikleri, tarım arazileri yollarının iyileştirilmesi gibi kendi mahallelerine özgü taleplerini de dile getirme olanağı buldular. Muhtarların taleplerini dikkatle dinleyen ve ilgili birim müdürlerine not aldıran Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, " Muhtarlarımızla birlikte bir tanışma toplantısı düzenlemek istedik. Bunu ilk olarak kendi belediyemizde yapmayı düşündük. Bunun yanı sıra mahallelerimizi tek tek ziyaret  ederek vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz. Bununla ilgili bir planlama yapıyoruz. Gecen  hafta itibari ile bazı mahallelerimizde vatandaşlarımızla bir araya geldik. Ama bundan sonra bu mahalle ziyaretlerimizi daha da sık yapmayı hedefliyoruz" dedi.
 
'Muhtarlarımız mahallelerimizin en cefakâr temsilcileridir'
 
23 yıllık meslek hayatında Türkiye'nin dört bir yanında görev yaptığını ve bu süreçte muhtarlar ile güzel diyaloglar gerçekleştirdiğini ve muhtarların kendisi için ayrı bir öneme sahip olduğunu  dile getiren Başkan Pamuk, "Sadece muhtarlarımızı buraya toplayarak bir değerlendirme yapmak istemiyorum. Vatandaşlarımızla da bir araya gelerek değerlendirme yapmak istiyorum. Bu önümüzde ki süreçte bunu gerçekleştireceğiz.  Genel olarak ise, tüm vatandaşlarımızı kucaklayacak bir belediye anlayışı içerisinde olacağız. Muhtarlarımız vatandaşa en yakın birimimizdir.  23 yıllık kaymakamlık hayatımda muhtarlarımızla son derece önemli ve güzel diyaloglarımız oldu.  Ben hep şunu söyler ve dile getiririm, muhtarlar mahallelerimizin en cefakâr temsilcileridir" diye konuştu.
 
'Hedefimiz en ücra mahalleye hizmet götürmek'
 
İlçe sınırları içerisinde bulunan en ücra mahallelere kadar hizmet götürmeyi hedeflediklerini söyleyen Başkan Pamuk, " Belediye olarak ilçemizde bulunan en ücra mahallemize kadar sorunların çözümü konusunda gerekli çalışmayı yürüteceğiz.  Tabi ki, bir anda bütün sorunlarında bir anda çözülmesi mümkün değildir. Bu sorunların çözümünü bir planlama dâhilinde tüm mahallelerimize hizmet anlamında dokunuşlar yapacağız. Ama bu yılın sonuna kadar belediyemizin bir hizmetinin bütün mahallelerimize ulaşacaktır" şeklinde konuştu.
İlave kaynaklar ile birlikte alt yapı, asfalt ve kaldırım konusuna öncelik gösterileceğinin altını çizen başkan Pamuk,"Asfalt ve kaldırım konusunda özellikle ana arterler ve sıkıntılı yerlere başlattığımız çalışmaların yarım kalmaması adına büyük özen göstereceğiz. Belediye olarak harcamalarımızı gözden geçiriyoruz. Belediyeden tasarruf ettiğimiz kaynaklarımızı yine vatandaşa hizmet etme noktasında kullanacağız. Tabi tüm mahallelerimizin sokaklarının alt yapılarını bir anda yapmamız mümkün değil” diye konuştu.
 
 ‘Tüm parklarımızda bakım onarım çalışması yapacağız’
 
Turgut Reis Mahalle muhtarı Ahmet Eldeniz, Mahallesine 30 yıldır herhangi bir hizmet gelmediğini kayyumdan sonra hizmet gelmeye başladığını söyledi. Bu anlamda belediye yetkililerine teşekkür ederek, mahallesinde yıkılmayı bekleyen virana bir yapının olduğunu ve yıkılması için Başkan Pamuk’a iletti. Başkan Pamuk ise, özel mülkiyet olup olmadığını araştırılıp yıkımının en kıza sürede yapılması konusunda Fen işleri müdürüne talimat verdi. Pamuk, “ Mahallelerimize bulunan virane görünümlü evleri araştırıp yıkımını gerçekleştireceğiz. Bunun yanı sıra mahallelerimiz de bulunan yaklaşık 160 parklarımızın tamamında bakım ve onarım çalışması yapacağız” dedi
 
‘Sorunlar yerinde tespit ediliyor’
 
Yeşilçimen Mahalle muhtarı, kendilerini bir araya getirerek sorunları ve talepleri dinlediği için Başkan Pamuk’a teşekkür etti. Mahalle muhtarı,  mahallesinde bulunan caminin boyasının yapılması gerektiğini ve bu konuda belediyeden destek istediğini Başkan Pamuk’a iletti. Başkan Pamuk,  “Yeşilcimen mahallesine göreve ilk geldiğinde ziyaret ettiklerini ve caminin sorununu kendisinin gördüğünü söyleyerek, caminin boyanmasının en kısa zamanda başlanacağını söyledi. 
 
‘Cenaze hizmetlerine ve yaşlı bakım hizmetlerimize ağırlık vereceğiz’
 
Belediye olarak cenaze işlemlerine daha fazla kaynak ayıracaklarını ve 24 saat vatandaşa hizmet sunmayı planladıklarını söyleyen Başkan Pamuk, “Cenaze hizmetlerinde ekibimiz gece ve gündüz demeden görev başında olacak. Bu hizmetler içerisinde, masasından tutunda çadırına kadar hizmet sunmayı planlıyoruz. Önümüzdeki süreçte yine farklı hizmetler sunmayı da hedefliyoruz. Birde, evde yaşlı bakım hizmetimiz başladı. Evinde yaşlısı ve engeli olan vatandaşımızın her türlü kişisel bakımını gerçekleştiriyoruz. Bu hizmetimizi daha da arttıracağız. Ama muhtar arkadaşlarımızda bizlere evinde yalnız yaşayan veya engelli vatandaşlarımızı bizlere bildirirse gerekli hizmetlerimizi onlara ulaştırırız” dedi. Toplantı daha sonra toplu hatıra fotoğrafının çekilmesi ile son buldu.
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 468 Oy (%28)

  • HAYIR : 574 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku