Mersin

BAŞKAN PAMUK DEMİRHİSAR MAHALLESİ ZİYARETİ

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Demirhisar Mahallesi’ni ziyaret ederek mahalle sakinleri, muhtarlar, çiftçiler ve esnafın sorun ve taleplerini dinledi. Eğitimcileri de unutmayan Başkan Pamuk, “Öğretmenler Günü” dolayısıyla Demirhisar İlkokulu’nu da ziyaret ederek öğretmenlere çiçek, öğrencilere de çeşitli hediyeler verdi.

BAŞKAN PAMUK DEMİRHİSAR MAHALLESİ ZİYARETİ

29 Kasım 2017 16:45
-A

+A

Göreve geldiği günden bu yana, insan ve hizmet odaklı yerel yönetim anlayışı ile Akdeniz ilçesinde ziyaret etmedik mahalle, ayak basmadık sokak bırakmayan Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, son olarak Demirhisar Mahallesi’ni ziyaret etti. Başkan Pamuk, açık havada düzenlenen mahalle halk toplantısında vatandaşlar, muhtarlar, çiftçiler ve bölge esnafı ile bir araya geldi, dile getirdikleri sorunları, şikâyet ve talepleri dinledi. Başkan Pamuk, ziyaretlerinde hem vatandaşların sorun, talep ve şikâyetlerini ilk ağızdan dinliyor ve program dâhilinde çözümünü sağlıyor, hem de teknik hizmet birimlerinin çalışmalarını yerinde denetliyor.

Başkan Pamuk: “Amacımız, sorunları ilk ağızdan dinleyip çözüm üretmek”
Akdeniz Belediye Başkanı Pamuk, sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada, halk toplantıları ve mahalle ziyaretlerini her fırsatta gerçekleştirdiğini belirtti, toplantıya ilgi ve katılımları nedeniyle mahalle sakinlerine teşekkür etti. Başkan Pamuk, “Daha önce de Demirhisar mahallemizi ziyaret ettim, fakat uzun süreli kalamadım. Kısmet, nasip bugüneymiş. Bugün burada sizlerle beraberiz. Sorunlarınızı konuşalım, bize iletmek istediğiniz hususları dinleyip değerlendirelim istiyoruz. Öneri ve tavsiyelerini almak için buradayız. Bunu özellikle belirtmek istiyorum. Biz, sizin gelmenizi beklemeden, vatandaşın ayağına gidelim, sorunları orada yerinde tespit edelim istiyoruz. Ziyaretimizin ana nedeni budur. Hem sorunları ilk ağızdan duyalım hem de yerinde görelim istiyoruz. Onun için bugün sizleri ziyaret ettik. Sizlere de bu güzel ve sıcak misafirperverliğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum. İletmek veya aktarmak istediğiniz hususlar varsa dinlemeye ve değerlendirmeye hazırız” diye konuştu.

Demirhisar mahallesi sakinlerinin kimi talepleri…
Ardından da Başkan Pamuk, mahallede yapılan ve programa alınan hizmet ve çalışmalar konusunda başkan yardımcılarından bilgi aldı. Toplantıda söz alan mahalle sakinleri ve çiftçiler ise, mahalleye park yapılması, yeni yollar açılması, asfalt kaplama, mahalleye otobüs durakları yapılması, cami hoparlörünün yenilenmesi gibi konularda taleplerini dile getirdi. Başkan Pamuk, mahalle sakinlerinin dile getirdiği taleplerle ilgili olarak, belediyeyi ilgilendiren konuları, imkânlar ölçüsünde ve en kısa sürede çözüme kavuşturacaklarını, diğer kurumları ilgilendiren konuları da yetkililere aktaracaklarını ifade etti.


Başkan Pamuk’tan, öğretmen ve öğrencilere sürpriz ziyaret
Demirhisar Mahallesi sakinlerinin, isteklerini, öneri ve şikâyetlerini ilk ağızdan dinleyen ve ilgili birimlere aktarılması için talimat veren Başkan Muhittin Pamuk, daha sonra Demirhisar İlköğretim Okulu’na sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi, öğretmenler ve okul idarecileri ile bir araya geldi. Eğitimcilerin ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan Pamuk, okulun minik öğrencilerini de unutmadı, onlara kitaplar ve oyuncaklardan oluşan hediyeler verdi. Kitaplarını ve oyuncaklarını kucaklayan minik öğrenciler, sevinç içerisinde sınıflarının evlerinin tuttu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 574 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku