Mersin

Başkan Pamuk, Turgutreis Mahallesi'ni Ziyaret Etti

Her fırsatta mahalleleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelip sorunlarını dinleyen Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, son olarak Turgutreis Mahallesi’nde yaşayan Roman vatandaşların evine misafir oldu.

Başkan Pamuk, Turgutreis Mahallesi'ni Ziyaret Etti

28 Aralık 2017 10:37
-A

+A

Mersin’de; göreve geldiği günden itibaren ayak basmadık bölge bırakmayan Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Turgutreis Mahallesi ile ziyaretlerine devam etti. Sıcak ve samimi bir karşılamayla Roman vatandaşların evlerine misafir olan Başkan Pamuk, Roman vatandaşlarla sohbet etti, dile getirdikleri talepleri dinledi. Mahallelinin yaşadığı sıkıntıların çözülmesi için bütün imkânları kullanacaklarını vurgulayan Başkan Pamuk, mahalleyi ziyaretinde, küçük çocuklarla ayrıca ilgilenip sevdi ve onları hediyelerle sevindirdi.


Başkan Pamuk; “Birlikte olursak güçlü oluruz”


Mahalleyi ziyaretinde, belediye ve kaymakamlığın proje ve çalışmalarını da anlatan Başkan Muhittin Pamuk, Mersin’de yaşayan Romanların yaşam koşullarının iyileştirilmesi, istihdam ve eğitim alanındaki sorunlarının giderilmesi için gerek belediye gerekse kaymakamlık olarak üzerlerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmek için yoğun mücadele yürüttüklerinin altını çizdi. “Roman vatandaşlarımız, ülkemizin olduğu gibi, kentimizin de kültürel bir zenginliği ve güzelliğidir. Bu nedenle bugün burada, siz değerli Roman vatandaşlarımızla bir araya gelmekten son derece mutluyum. Bu sıcak, nazik karşılama ve yüreğinizi bizlere açtığınız için çok teşekkür ediyorum. Sizleri dinlemeye geldik. Sıkıntılarımız var, bunu biliyoruz. Bu sorunları el ele verip birlikte çözeceğiz. Bunun için bir arada olup güçlü olacağız. Ancak bir arada olursak güçlü oluruz. Güçlü olursak başaramayacağımız hiçbir şey, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun kalmaz” dedi.


Roman Havası Projesi hayata geçecek


Başkan Pamuk, Turgutreis sakinlerini ziyaretinde; Akdeniz Kaymakamlığı tarafından hazırlanan; Akdeniz Belediyesi’nin de proje ortağı olduğu 1 milyon TL bütçeli “Roman Havası Projesi” hakkında da vatandaşları bilgilendirdi. Başkan Pamuk, “Projemiz, Valiliğimiz tarafından Kalkınma Bakanlığı’na sunuldu ve onay aldı. Proje kapsamında; Bahçe, Barış ve Turgutreis mahallelerinde yaşayan Roman vatandaşlarımız için beceri ve meslek kursları, sportif faaliyetler, konferans, seminer ve kütüphane faaliyetleri düzenlenecek. Siz Roman vatandaşlarımızdan tek isteğimiz, geleceğiniz için önem taşıyan mesleki ve beceri kurslarına ilgi gösterip katılmanızdır” diye konuştu.


“Sosyal projeler üretmeye devam edeceğiz”


Akdeniz Belediyesi ve Akdeniz Kaymakamlığı olarak, farkındalık oluşturan toplum yararına sosyal projelerde yer almaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Pamuk, “Projemiz, özellikle dezavantajlı durumdaki kadınlar, gençler ve çocuklarımızın sosyal, kültürel ve ekonomik hayata katılımlarını sağlama noktasında önem taşıyor. İnsan odaklı hizmet anlayışımız ile bütçemizi ve imkânlarımızı azami bir verimle kullanarak, Mersin ve Akdeniz sakinlerine en iyi ve kaliteli hizmeti; en yararlı projeleri sunmanın gayreti içinde olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
 
Roman Havası Projesi Hakkında


Bir yıl sürmesi planlanan “Roman Havası Projesi” kapsamında, Turgutreis Mahallesi’nde kiralanan 3 katlı bir binanın tadilat işlemlerine yakın zaman içinde başlanacak. Merkezde 5 farklı dalda meslek edindirme kursları, kursiyerlerin çocukları için kreş hizmeti, 12-18 yaş arasındaki Roman çocuklar için talep ettikleri klarnet, bağlama, kanun, org ve vurmalı çalgılara yönelik müzik eğitimleri verilecek. Kurslar için gerekli olan bilgisayarlar, dikiş makineleri, kuaförlük malzemeleri gibi demirbaşlar da alınacak. Kurslara katılacak her kursiyere günlük 15 lira harçlık verilecek. Her kurs 15 kişiden oluşacak.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 480 Oy (%28)

  • HAYIR : 593 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku