CHP

BAŞKAN ÖZYİĞİT ERDAL İNÖNÜ’YÜ UNUTMADI

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Türk bilim insanı ve siyasetçi Prof. Dr. Erdal İnönü’yü ölümünün 10. yıldönümünde saygı ile andı.

BAŞKAN ÖZYİĞİT ERDAL İNÖNÜ’YÜ UNUTMADI

31 Ekim 2017 15:27
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, eski başbakan yardımcılarından ve Sosyal Halkçı Parti'nin (SHP) Onursal Genel Başkanı Prof. Dr. Erdal İnönü ölümünün 10. Yılında yayınladığı bir mesajla andı. Erdal İnönü’nün ‘Olağanüstü hal olağanüstü hukuksuzlukların kanun hükmüne bağlanmasıdır’ sözünü hatırlatarak mesajına başlayan Başkan Özyiğit, bugün yaşanan hukuksuzluğa ve OHAL’in adil bir biçimde yürütülmediği gerekçesi ile adalet yürüyüşünü başlattıklarını söyledi. İnönü’nün yazılarıyla ve kitaplarıyla önemli bir bilim insanı olduğuna vurgu yapan Başkan Özyiğit, “Erdal İnönü yaptığı siyaset ile hepimizin gönlünde büyük bir yer etmişti. Espirileri ile, hoşgörüsü ile hafızalarımıza kazındı. Belki de çok daha önemlisi bugün çok daha ihtiyaç duyduğumuz uzlaşı kültürünü saygıdeğer Erdal İnönü siyasete sokmuştu. Bu anlamda geniş kitleler Erdal Beyi kucaklıyorlardı. Kendi partisine de kendi tabanına da yeni bir anlayış getirmişti. Bilgiye dayalı siyaset , bilgiye dayalı söylemleri ile hepimize örnek olmuştu.

ERDAL İNÖNÜ’YÜ ÖRNEK ALMAK LAZIM
Erdal İnönü’yü Türk Siyasetinin ve Türk Halkının özlediğini de belirten Başkan Özyiğit, “Bugün malesef Erdal İnönü’nün boşluğunu kimsenin dolduramadığını görüyoruz. Keşke siyaset onun düşlediği gibi gelişebilseydi. Sorunları onun düşündüğü gibi irade gösterip masaya koyabilseydik bugün karşılaştığımız pek çok sorunu çözmüş olacaktık. Ancak malesef kısır siyaset, öngörüsüz siyaset bu tür büyük siyaset adamlarının yetişmesine imkan vermiyor. Bu anlamda Erdal İnönü’yü her siyasetçinin örnek almasını diliyorum ve kendisine ölümünün 10. Yılında rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku