Mersin

BAŞKAN DEMİR 3. TURİZM ŞURASINA KATILDI

Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen 3. Turizm Şurası’na katıldı.

BAŞKAN DEMİR 3. TURİZM ŞURASINA KATILDI

2 Kasım 2017 15:57
-A

+A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde düzenlenen 3. Turizm Şurası Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir TÜROFED Yönetim Kurulu üyeleri ile katılım sağladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un da katıldığı toplantıyı değerlendiren Başkan Demir, turizmin ülkelerin en büyük katma değeri olarak önem arz ettiğini belirterek, “Çok zor dönemler geçiren Türk Turizmi artık toparlanma sürecine girdi. Baktığımızda 2017’nin ilk 9 aylık turizm sektöründe Türkiye’ye gelen turist sayısı 26 milyonu geçmiş, 26 milyon 60 bin seviyesine ulaşmıştır. Sadece Eylül ayında 4 milyon turist gelmiştir” dedi.

TAŞIN ALTINA DAHA FAZLA ELLLER KOYULACAK

3. Turizm Şurası’nda devlet katkısı ve teşviklerinin de ele alındığına dikkat çeken Başkan Demir, “Turizmin gelişmesinin önündeki en büyük dayanak devlet katkısı ve teşvikler. Bundan önceki dönemlerde yatırımcı için sağlanan teşvik ve sektöre yapılan destekler turizmi bu duruma getirdi. Turizm sektörünü daha da güçlü bir hale getirmek bu teşviklerin ve desteklerin artmasıdır. Bu bağlamda hem Cumhurbaşkanımız hem de Kültür ve Turizm Bakanımız başta olmak üzere otruma katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Maliye Bakanı Naci Ağbal, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan da bu konu ile ilgili taşın altına daha fazla ellerini koyacaklarını söylediler. İnanıyorum ki bu vesile ile turizm daha da büyüyecek ve ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayarak ekonominin yeniden lokomotifi haline gelecektir” diye konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 663 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku