Mersin

Başhekim Dr. Erçetin, 23 Nisan’ı kutladı “Milli egemenliğimizi muhafaza ve müdafaa edeceğiz”

Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi Başhekimi Dr. Tayfun Erçetin, “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” ifadesiyle iradeyi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne veren Atatürk’ün 23 Nisan’ı çocuklara armağan ettiğine dikkat çekerek, “Milli egemenliğimizi muhafaza ve müdafaa edeceğiz” dedi.

Başhekim Dr. Erçetin, 23 Nisan’ı kutladı   “Milli egemenliğimizi muhafaza ve müdafaa edeceğiz”

21 Nisan 2017 10:03
-A

+A


Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi Başhekimi Dr. Tayfun Erçetin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.
Dr. Erçetin, mesajında; “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” ifadesiyle, iradeyi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne veren Atatürk’ün “Devletimizin ebedi müddet yaşaması için, memleketimizin kuvvetlenmesi için, milletimizin refah ve mutluluğu için hayatımız, namusumuz, şerefimiz, geleceğimiz için ve bütün kutsal kavramlarımız ve nihayet her şeyimiz için, bütün uyanıklığımızla ve bütün kuvvetimizle millî egemenliğimizi muhafaza ve müdafaa edeceğiz” sözlerini anımsattı. 
 
Cumhuriyeti koruyacak çağdaş nesiller yetiştirmenin önemine vurgu yapan Dr. Erçetin, “Cumhuriyeti koruyacak ve gelecek kuşaklara taşıyacak olan genç nesillerimizdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk de bu bilinçle; 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ve egemenliğin millete geçmesinin ardından bugünü çocuklara bayram olarak armağan etmiştir. Biz de milli egemenliğimizi muhafaza ve müdafaa edecek ve cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacağız. Bize bu gururu yaşatanları saygıyla anıyor, çocuklarımızın bayramını kutluyorum” dedi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 574 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku