Mersin

Baran: “30 Ağustos zaferi, Cumhuriyetin yolunu açtı”

CHP Mezitli Gençlik Örgütü İlçe Başkanı Buğra Baran, bağımsızlık ve özgürlük için kenetlenen Türk Milleti’nin 30 Ağustos Zaferi ile laik, demokrat ve çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun yolunu açtığını vurguladı.

Baran: “30 Ağustos zaferi, Cumhuriyetin yolunu açtı”

30 Ağustos 2017 09:16
-A

+A

 
CHP Mezitli Gençlik Örgütü İlçe Başkanı Buğra Baran, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. Laik, demokrat ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında 30 Ağustos 1922’de kazanılan zaferin önemine dikkat çeken Baran, mesajında; Mustafa Kemal Atatürk, 1924 Dumlupınar konuşmasında Büyük Zaferi anlattığı u konuşmasını anımsattı:
“Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum. Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı.”
Türk Milleti’nin bağımsızlık ve hürriyet aşkıyla kenetlenerek büyük zafere ulaştığını dile getiren Baran, “İnanç ve azimle emperyalizme karşı zaferler kazanan atalarımızın emanet ettiği Cumhuriyeti ve değerlerini sonsuza kadar yaşatacağız. 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum" dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku