Gündem

Bakan Elvan’dan müjde!

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Yüksek Planlama Kurulu (YPK) Çeşmeli-Taşucu Otoyolu ile ilgili kararının Başbakan Binali Yıldırım tarafından onaylandığını müjdesini verdi. Bakan, "Mersin'e hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

Bakan Elvan’dan müjde!

8 Eylül 2017 12:14
-A

+A

 
Çeşmeli-Taşucu Otoyolu Projesi onaylandı
 
 
 
Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, yazılı açıklamasında; Yüksek Planlama Kurulu (YPK) Mersin için çok önemli projelerden biri olan Çeşmeli-Taşucu Otoyolu Projesinin onaylandığını müjdeledi.
Bakan Elvan, "Genel seçimler öncesinde milletimize bu yolun yapımı için söz vermiştik. Ve seçim döneminde çalışmalara başladık. 1.5 yıl gibi kısa bir sürede bu yolumuzun projesini yaptırdık ve hemen ardından ÇED sürecini tamamladık. Bu aşamalar tamamlandıktan sonra yolumuzun yapımını YPK onayına sunduk. Kısa bir sürede bu süreç tamamlandı. Başbakanımız da YPK kararını onayladı. Mersin'imize hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.
 
Verdikleri her sözün takipçisi olduklarını dile getiren Bakan Elvan, her projeyi adım adım takip ettiklerine söyledi. Bakan Elvan, Mersin'de ulaşım alt yapısının güçlendirilmesine yönelik çok sayıda projenin hızla ilerlediğini bildirdi. Mersin'in hemen hemen tüm ilçelerinde Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün yoğun çalışmalarının sürdüğünü anlatan Bakan Elvan,
"28 farklı noktada karayolu çalışmamız var. Mersin adeta bir şantiyeye dönüşmüş durumdadır.  Tünellerle, viyadüklerle aşılamaz denilen yolları aşıyor, geçilemez denilen dağları geçiyoruz. Bu projelerimiz tamamlandığında hem Mersin'in kendi içerisinde hem de diğer illerle bağlantıları güçlenecek, mesafeler kısalacak. Tek derdimiz var, o da Mersin'in gelişmesi ve kalkınması. Bunun için gece gündüz demeden çalışıyoruz. İnşallah Mersin'i Akdeniz'de hak ettiği noktaya ulaştıracağız” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku