Mersin

Aşut: "Mersin Milli Eğitim Müdürlüğümüzü kutluyorum"

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca’yı eğiticilerin niteliklerinin artırılması konusunda gösterilen vizyondan ötürü kutladı.

Aşut: "Mersin Milli Eğitim Müdürlüğümüzü kutluyorum"

1 Ocak 2018 11:41
-A

+A

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus + Ana Eylem Eğitimi Personel Hareketliliği Projeleri 2016 – 2017 başvuru dönemlerinde Türkiye’de projesi en fazla kabul edilen il olma başarısı gösterdi. 2017 başvuru sonuçlarına göre 22 asil, 15 yedek olmak üzere toplamda 37 proje ile KA1 okul eğitimi alan Mersin’de 29 Aralık 2017 tarihi itibariyle 5 bin 578 öğretmen AB ülkelerinde eğitim – öğretim fırsatı yakaladı. Hazırlanan projeler aracılığıyla Mersin’e 1 milyon 23 bin 66 Avro hibe sağlandı. 
Mersin’de faaliyetlerini sürdüren okullar mevcut sorun olarak belirledikleri problemlerin çözümü için yurtdışı hareketlilik kapsamında kurs, işbaşı eğitim ve bir öğretmen görevlendirmesi faaliyetlerini gerçekleştirdi.
Sağlanan başarıların ardından bir kutlama mesajı yayınlayan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Aşut şunları söyledi: 
“Her zaman söylediğimiz gibi hedeflerimize ulaşabilmemizin yolu nitelikli eğitimden geçiyor. Bu nedenle eğitime yönelik yürütülen her çalışma ülkemiz için, geleceğimiz için büyük önem taşıyor. Bu noktada eğitim alanında Mersin’imizin gösterdiği başarılar gerek iş dünyamız gerekse kentimiz için ayrıca anlamlı. 
İş dünyası olarak her zaman vurguladığımız eğiticilerin eğitimi ve eğiticilerin niteliklerinin artırılması konusunda bu vizyonu gösteren Mersin Milli Eğitim camiasını, değerli Müdürümüz Adem Koca şahsında kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 480 Oy (%28)

  • HAYIR : 593 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku