Mersin

Arslan; Basın Milletin Sesi Soluğu ’dur

Arbel A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Arslan, Basından Sansürün kaldırışı ve 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Arslan; Basın Milletin Sesi Soluğu ’dur

24 Temmuz 2017 12:12
-A

+A


Hasan Arslan ‘’109 yıl önce Meşrutiyet’in ilan edilmesi neticesinde basın üzerindeki baskılara ve sansüre son verildi. Daha önce çıkan gazeteler denetimden geçiriliyordu. Globalleşen Dünya’daki meslektaşlarına adeta şapka çıkartan gazetecilerimize daima sahip çıkılmalı. Basın emekçileri çok daha iyi şartlarda görev yapmaları sağlanmalıdır. Düşünce ve ifade özgürlüğünün temel taşını oluşturan basının, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu belirtti.

 Arslan, yayımladığı mesajda, başta Mersin’de görevlerini sürdüren basın çalışanları olmak üzere, tüm yerel ve ulusal medya çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutladı. Milletin müşterek sesi ve vicdanını temsil eden basının, toplumda önemli bir görev ve sorumluluk üstlendiğini kaydeden, Arslan "Dünyanın en meşakkatli mesleklerinden birini ifa eden basın mensupları, vatandaşlarımızı meslek ahlak kuralları ve yayıncılık ilkeleri çerçevesinde, doğru ve tarafsız bir biçimde bilgilendirmek için önemli bir görev üstlenmekte.
Mesai mefhumu gözetmeksizin, gerektiğinde canları pahasına vazifelerinden imtina etmeyen vatan ve millet uğruna çalışan basın mensuplarımızın, sansürsüz ve özgür bir biçimde mesleklerini icra etmeleri demokrasimiz adına büyük önem taşımakta.
Bu vesileyle meslek hayatları boyunca yaşadıkları tüm zorluklara rağmen yılmadan yorulmadan halkın sesi, kulağı ve vicdanı olan tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Basın bayramını kutluyor, görevleri başında şehit olan basın mensuplarımızı ise rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 468 Oy (%28)

  • HAYIR : 574 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku