Akdeniz’in olası başkan adayları…

banner13

banner10
banner20
25 Nisan 2014 Cuma

BAŞKAN KOCAMAZ, “ZİRVEDE KALMAK ÖNEMLİ”

Akdeniz’in olası başkan adayları…

Mersin Siyaset ( www.mersinsiyaset.net ) bugün ( 23.Şubat.2013 ) Mersin’in Akdeniz ilçesinde dört partiden başkanlık için adı geçen isimleri derledi.

23 Şubat 2013 Cumartesi 12:30
Akdeniz’in olası başkan adayları…
banner15

 Büyükşehir için MHP’nin pusulası Hamit Tuna gösterirken, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı cephesinde de isimler netleşti… Peki ilçelerde durum ne? Mersin Siyaset ( www.mersinsiyaset.net ) bugün ( 23.Şubat.2013 ) Mersin’in Akdeniz ilçesinde dört partiden başkanlık için adı geçen isimleri derledi.

İlk durak Akdeniz…

Mersin Büyükşehir Belediye başkanlığı kadar merakla beklenen yerlerden birisi de Akdeniz İlçe… Kentin merkez ilçesi Akdeniz’de ise siyasi partilerin içinde CHP’nin oldukça fazla adayı bulunuyor.

Mersin’in en çok okunan gazetesi www.mersinsiyaset.net haber Mersin’in nabzını tutuyor. Yaklaşan yerel seçim öncesi Mersin halkı Belediye başkan adayını belirlemek için hazırladığımız ankette oy kullanıyor. Bir yıl sonra yapılacak yerel seçimlere kadar devam edecek olan anketimize bütün okurlarımız oy kullanarak katılabilirler. Belediye başkanı olarak görmek istedikleri, düşündükleri isimleri yeni aday adayları olarak www.anketmersin.com sitemize bildirerek listeye yeni isimler ekletebilirler. 


Akdeniz’de halkın gönlündeki aday Kenan Yücesoy 

2004 yerel seçimlerinde Akdeniz Belediyesini BDP'ye kaptıran CHP Mersin İl Teşkilatı'nın, beş yıllık aradan sonra 2014 yerel seçimlerinde Akdeniz Belediyesini geri almak için güçlü aday arayışları sürüyor.

Geçtiğimiz dönem BDP’den bağımsız olarak belediye başkanı adayı olarak seçimlere giren ve daha çok şahsına aldığı büyük oy oranı ile seçim sonuçlarını alt üst eden Fazıl Türk belediye seçimlerinde aday olup olmayacağı belli değil.  Ancak Akdeniz ilçemiz de halkın gönlündeki genel istek, Fazıl Türk’ten önce belediye başkanı olan Kenan Yücesoy bu yeni dönemde tekrar CHP’nin ortak adayı olarak seçimlere girmesi yönünde. Anketimiz başlar başlamaz en çok oy toplayan aday olarak isminin öne çıkması da, bunu açıkça gösteriyor. 
        
 Niyazi Altun ikinci sırada


Ak Parti Akdeniz İlçe Başkanı Niyazi Altun, Ak Parti tabanında destek alarak, AKP’den başkan adayı olacağı yönünde oldukça uzun bir süreden beri ismi geçmeye ve konuşulmaya devam ettiği için, anketimizde ikinci sıraya oturmuş durumda. 

MHP’de ibre Çıngı’dan yana
Bünyesinde kente mal olmuş birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve parti yöneticisi barındıran Akdeniz MHP Teşkilatı’nda da Remzi Çıngı ismi ile büyük hareketlilik yaşanıyor.

MHP’de çalışmalara en hızlı başlayan isim MHP Akdeniz İlçe Başkanvekili ve MHP 24'üncü dönem Milletvekili A. Adayı Remzi Çıngı  oldu.

Akdeniz’in her mahallesinde bir seçim ofisini açmaya hazırlanan ve vatandaşlarla görüşmeye başlayan Çıngı’nın önümüzdeki günlerde Ankara’ya giderek genel merkez yetkilileri ile görüşeceği de öğrenildi. Akdeniz'de iş adamı kimliğiyle  iş dünyasının desteğini de arkasına alan Çıngı, MHP'nin mutlak adayı gibi gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde Aday Adaylığını açıklayan MHP'li Çıngı Akdeniz'de MHP seçmenin sevdiği bir siyasetçi.

Fazıl Türk Tekrar Aday Olmayacak mı ?!

BDP'li Türk : Kulislerde Fazıl Türk ismin de değiştirileceği yönünde konuşmalar kulağımıza geliyor.Bu kulis haberinden olsa gerek Başkan Türk’ün www.anketmersin.com sitesinde bir ilginin olmadığı görülüyor.

Fazıl Türk’ün BDP tüzüğüne sadık kalarak belediye başkanlığını bırakacağı konuşuluyor…

Partinin Başkan Türk’ün için  3 dönem şartını kongrede değiştireceği ve  başkanlığa tekrar devam edeceği yönünde kulis haberler sitemize ulaşsa da buna itibar etmedik. Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk’ün, 3 dönem sonunda tekrar aday olmayacağını ve tüzüğe sadık kalacağını deklare edeceği ve çok yorulduğu kulağımıza gelen haberler arasında. Mersin Siyaset ve belediye başkanlığı tarihinde eşine ender rastlanan olaylardan olan kendi isteği ile koltuğu bırakma olayını , Mersin’de ilk başlatan ve  tek belediye başkanı olan kişi olacak gibi. Bütün ısrarlara ve baskılara rağmen kendisi de artık siyaset yapmayacağını çevresindeki dostlarına söylediği ifade edildiğinde Anket Mersin’de seçmenleri oy kullanmadığı görülüyor.

Başkan Fazıl Türk’e her ne kadar son dönemde çalışmıyor kendi kabuğuna çekilmiş dense de  çok sert bir şekilde eleştirilse de, aslında kendi tabanı da dahil olmak üzere Başkan Fazıl Türk’e haksızlık ediliyor.

Sonuç olarak; Tüzüğe sadık kalarak bırakacağını dinlendiren Türk’ü  tebrik ediyor ve diğer belediye başkanlarına örnek olmasını diliyoruz

Öte yandan Fazıl Türk’e bu görevi bir dönem daha sürdürmesi yönünde kamuoyu baskısı yapılmaya başlandığı da belirtildi.

 Önümüzdeki yerel seçimlerde aday adayı olmaları beklenen diğer isimler sırasıyla; 
      3’üncü Haluk Hallaç
      4’üncüi Erdal Çapar 
      5’inci Necdet Tamamoğulları
      6’ıncı Mehmet Kasım Canpolat
      7’inci Mehmet Yeşil
      8’inci Cemil Cömert

 9’uncu Remzi Çıngı

     10’uncu Fahrettin Kılınç

     11’inci Ünal Uyar

     12’inci Yılmaz Şanlı

    13’üncü Yavuz Bülent Tekcan

   14’uncu Hacı Özkan

    15’inci Fazıl Türk

   16’ıncı Memet Sinan Cebe

   17’inci Ali Bozlu     Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Mersin Siyaset.Net Mersin Haber, Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika Siyaset Haberleri - 03 Mart 2014 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV