Mersin

AKGÜL: KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR VATANIMIZI BAYRAĞIMIZI KORUYACAĞIZ

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği kuruldu. Dernek üyeleri düzenledikleri basın toplantısında 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği hakkında bilgiler verdi.

AKGÜL: KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR VATANIMIZI BAYRAĞIMIZI KORUYACAĞIZ

12 Temmuz 2017 13:17
-A

+A


AYNI RUHLA AYNI HEYECANLA ŞEHİT OLMAYA HAZIRIZ
 
15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER)’in Mersin İl Başkanı Mustafa Akgül yaptığı konuşma da, ‘İnşallah bundan sonraki süreçte sizlerinde desteği ile 15 Temmuz ve buna benzer darbelerin bir daha yaşanmaması için var gücümüzle çalışacağız. Bu memleket bizim, bu vatan bizim, bu bayrak bizim. Bizler kanımızın son damlasına kadar vatanımızı, milletimizi, bayrağımızı koruyacağız. Nasıl bu millet 15 Temmuz da vatanımızı, milletimizi, bayrağımızı savunduysa göz göre göre o kurşunların önüne siper olduysa nasıl o tankların önüne kalkan olduysa nasıl o devletin parası ile alınan uçaklardan atılan bombaların altında şehit olduysa, bizlerde aynı ruhla aynı heyecanla şehit olmaya hazırız’ dedi. 
 
15 TEMMUZ KAHRAMANLARININ GELECEK NESİLLERE EMANETİ: TÜRKİYE
 
Aziz Türk milletinin kanında, canında, ruhunda demokrasi, özgürlük ve bağımsızlık ruhu olduğunu aktaran Akgül, ’15 Temmuz darbe girişiminde bulunan vatan hainleri Türk milletinden büyük ders aldı. 15 Temmuz bu ülke için önemli tarihlerin biri olmasının yanında belki de uzun yıllar sürecek bir mücadelenin de ateşleyicisi olmuştur. Ülkemize dışarıdan ve içeriden musallat olmuş bütün lanetli düşüncelere ve düşmanlara karşı olmanın, diri olmanın bütün olmanın en büyük sebebi olmuştur. O gece bu ülke için gözünü kırpmadan hayatını feda eden kahramanların gelecek nesillere kalan emanetidir bu ülke. İşte 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği de bu düşünce ile kurulmuş ve kahramanların mirasını gelecek nesillere aktarıp yaşatmak en önemli gayesi olduğunu düşünerek bu yola girmiştir. Hepimize, bu ülkeyi oluşturan bütün insanlara düşen yegane ve en önemli görev şehitlerin neden hayatlarını verdiklerini aklımızdan çıkarmamamız ve bundan sonra her zaman vatan için mücadele etme azmimizin en yüksekte olma düşüncesidir. 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği vatan, millet, bayrak ve din sevgisini yaşayarak vatanımıza ve milletimize hizmet edecektir’ diye konuştu. 
 
Toplantıya derneğim yönetim kurulu’nun yanı sıra, 15 Temmuz Gazisi, Suat Avcı’da katıldı. Toplantı, toplu fotoğraf çekimleriyle son buldu.

Haber: Buse YEGÜL
                       
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku