Mersin

Akdeniz Belediyesi spor tesislerini yeniliyor

Akdeniz Belediyesi ilçedeki gençlerin daha sağlıklı koşullarda spor yapmalarını sağlamak için spor tesislerinin bakım ve onarımını gerçekleştiriyor. Çalışmalar tamamlandığında gençler yeni sahalarda doyasıya spor yapmanın keyfini yaşayacak.

Akdeniz Belediyesi spor tesislerini yeniliyor

7 Temmuz 2017 11:06
-A

+A


Rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra, sosyal ve kültürel belediyecilik alanında büyük hamleler gerçekleştiren Akdeniz Belediyesi, sportif yatırımlara da destek veriyor. Akdeniz Belediyesi Adanalıoğlu'nda bulunan ve futbol mahalle maçlarının da oynadığı spor sahasının duvarlarını yenilendi, soyunma odası, duşlar ve diğer alanların bakım ve onarımını gerçekleştirdi.

İlçeye yeni spor tesislerinin yapımına başlandı

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk; temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere önem verdiklerinin altını çizerek, ilçe sınırları içerisinde spor alanlarının önemli bir kazanım olduğunu ve ilçede sportif faaliyetlerin gelişimine büyük katkı sunduğunu ifade etti. Başkan Pamuk,"Spor alanları sporun gelişimine ve yaygınlaşmasına önemli katkılar sunmaktadır. İlçemizde bulunan tüm spor alanlarının eksiklerini tespit ederek, gerekli onarım ve yenileme çalışmalarını başlattık.  Bu çerçevede spor toto teşkilat başkanlığından sağlanan bütçe ile mevcut spor sahalarımızın yenilenmesi ve yeni spor tesislerinin yapımına ilişkin süreci hızlandırdık. İki etap halinde planlanan çalışmalar kapsamında ilk etabın ihalesi yapılmış ve yenileme işlemleri başlamıştır. Karacailyas, Karaduvar, Civanyayla, Adnan Menderes ve Huzurkent Mahallelerinde basketbol; Yenimahalle ve Karaduvar Mahallelerinde futbol; Ümit Yaşar Oğuzcan Parkının içerisine de tenis kortu olmak üzere toplam 8 yeni spor sahası imalatı yapılmaktadır. Bunun yanı sıra diğer etabın ise onay süreci de beklenmektedir" dedi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 637 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku