Mersin

AKDENİZ BELEDİYESİ FİDANLIĞI ÜRETİYOR MERSİN ÇİÇEK AÇIYOR

Akdeniz Belediyesi’ne ait 14 dönümlük fidanlıkta, kışlık mevsimlik bitki ihtiyacını karşılamak üzere 10 farklı türde toplam 150 bin adet çiçek üretildi.

AKDENİZ BELEDİYESİ FİDANLIĞI ÜRETİYOR MERSİN ÇİÇEK AÇIYOR

8 Kasım 2017 11:34
-A

+A

Akdeniz Belediyesi; kendi fidanlığında ve personeli eliyle tohumdan üretip yetiştirdiği 10 farklı türde 150 bin kışlık mevsimlik çiçek ve bitkiyi, kentin park, bahçe ve meydanlarına ekmeye, Akdeniz’i her tondan renkle buluşturmaya hazırlanıyor. Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Akdeniz’i rengârenk çiçekler ve farklı türde bitkilerle bezemeye hazırlanıyor. Kışlık mevsimlik bitki ihtiyacını karşılamak üzere çiçek üretme programına devam eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü, belediyeye ait fidanlıkta, “Menekşe, Süs Lahanası, Çayır Gülü, Balıkağzı, Çin Karanfili, Irresine, Limoni Servi, Kasım Patı, Loropetalum, Nandina” gibi kış mevsimine uygun toplam 150 bin adet mevsimlik çiçeği, önümüzdeki birkaç hafta içinde Akdeniz ve Mersin’in park, bahçe, meydan ve yeşil alanlarına ekmeye hazırlanıyor.

Özgür Çocuk Parkı da yenilendi
Görev dağılımı ve hazırlanan plan ve programla, aynı anda kentin dört bir yanında hizmet veren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Mersin kent merkezinde bulunan ve her gün binlerce vatandaşın yoğun uğrak yeri olan Özgür Çocuk Parkı'nda da yenileme çalışması başlattı. Vatandaşların rahatlığı için parkın meydanına saksılı büyük oturma bankları yerleştiren ekipler, parkın tabelasını da yenileyerek Türk Bayrağı nakşettiler. Parkın ihtiyaç duyan yerlerinde boyama çalışması da gerçekleştiren ekipler, parkta temizlik çalışması da yaptılar.

Başkan Pamuk; “Parklar ve yeşil alanlar, kent yaşamının vazgeçilmezidir”
Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün çalışmalarını değerlendiren Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, insana ve doğaya saygı anlayışıyla yaşam kalitesini yükseltmek için belediye olarak tüm imkânları seferber ettiklerini ifade etti. Park ve meydanlar gibi, halkın ortak kullanım alanlarının temiz, sağlıklı ve huzur verici olabilmesi için Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin görev başında olduğunu vurgulayan Başkan Pamuk, betonlaşmanın yaygın olduğu şehir yaşamında, park ve bahçe gibi yeşil alanların vazgeçilemez bir gereklilik olduğunun altını çizdi.
Başkan Pamuk; “Bu gerçekten hareketle Akdeniz’de park ve yeşil alan sayımızı her geçen gün arttırıyoruz. Göreve geldiğimiz 4 ay gibi kısa süre zarfında, 65 mahallemizin tamamına ulaşıp ihtiyaç duydukları hizmeti verdik. Akdeniz’de sadece 4 ay içinde halkımıza 14 yeni park kazandırdık. Ömrünü tamamlayan veya bakımsızlık nedeniyle atıl kalan onlarca parkımızda da yenileme çalışması yapıp, mahalle sakinlerinin hizmetine sunduk. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze ait fidanlıkta üretilen binlerce çiçek, birkaç hafta içinde parklarımız, yeşil alanlarımız ve meydanlarımızı süsleyecektir. Vatandaşlarımızdan tek talebimiz, kendilerine ait olan parklara ve yeşil alanlara sahip çıkmaları ve korumalarıdır” diye konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 663 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku