Ak Parti

Ak Partili Özcan Can Mersin İl Başkanlığına Aday mı?

Ak Parti Mersin'de kongre takvimini belirlemek üzere çalışmaların başlamasının ardından kongre kulisleri de başladı. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mersin kulislerinden haber merkezimize yansıyan bilgilere göre Ak Parti İl Başkan adaylığı için kolları sıvayan isimler de var, Ak Parti Mersin İl Başkan adaylığına ismi geçenler de var.

Ak Partili Özcan Can Mersin İl Başkanlığına Aday mı?

3 Haziran 2017 12:51
-A

+A

Ak Parti Mersin'de kongre takvimini belirlemek üzere çalışmaların başlamasının ardından kongre kulisleri de başladı.
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mersin kulislerinden haber merkezimize yansıyan bilgilere göre Ak Parti  İl Başkan adaylığı için kolları sıvayan isimler de var, Ak Parti Mersin İl Başkan adaylığına ismi geçenler de var. 
 
İşte adı bir süredir Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mersin İl Başkanlığı adaylığı için adı sosyal medya ve haber sitelerin de sıkça geçen AK Parti Yenişehir İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Özcan Can, bugün yerel siyasette dengeleri sarsacak açıklamalarda bulundu. Kendisine Telefonla ulaşarak İl başkanlığı adaylığını değerlendirmesini istediğimiz Beyler Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Mersin Kahve Diyarı İşletmecisi Ak Partili Özcan Can, konuyla ilgili kısa ve net konuştu: “Mersin İl Başkanlığı bana yakıştırılıyor olması da çok güzel bir duygu ama il başkanlığı gibi aktif bir konuma talip değilim” diye konuştu.
 
Ak Partili Özcan Can, “Aday olmayacağım” adı Mersin İl Başkanlığında konuşulan Özcan Can, “Siyaset sadece makam, koltuk kavgası değildir. Sadece makamla, koltukla siyaset yapılmıyor. Siyaset yüreğinde, özünde varsa her yerde ve her koşulda, her zeminde olur. Ben de her zeminde, her koşulda siyasetin içinde olacağımı belirtiyorum. Ama şu an mevcut il başkanımız görevinin başındayken adımın böyle konulmasından rahatsız oldum.Etik de bulmuyorum.Bu işler öyle kolay değil” dedi. 
 
Özcan Can, aday olacak şeklinde bazı internet haber sitelerinde yer alan haberlere açıklık getirdiği açıklamasındasında, “ben Ak Parti Mersin İl  Başkan Adayı değilim. Bende bazı haber sitelerinden kendimin aday olduğumu öğreniyorum. Kesinlikle bu haberler doğru değil . Ben bir işadamıyım. Ve bu ülkeye çalışmalar yaparak, hizmet sunmak isteyen bir kişiyim. Ben Ak Parti İl Başkan  adaylığını şu an düşünmüyorum. Bu haberler sonrası beni çok kişi aradı, hatta bu haberler çıktıktan sonra benim aday olmam için ısrar eden  hemşerilerimin sayısı oldukça yüksek. Ancak, ben mevcut  il başkanımız sayın Cesim Ercik'in 2019 kadar il başkanı makamında olması gerektiğini düşüyorum. Sayın Ercik bir tecrübe kazandı bu tecrübe partimize başarı katacağına inanıyorum.Sık sık il başkanlığını değiştirmek doğru değil ama başarılı olamamış ilçe yöneticileri değiştirilmeli yerine heyacan duyan arkadaşlar getirilmeli ” dedi.
 
Ak Parti Yenişehir İlçe Yönetim Kurulu'nun başarılı siyasetçisi Özcan Can,
"Ben siyasetten enerji alan bir insanım. Bizler kenarda durmamalıyız. Ben makam, mevki peşinde değilim. Ben acaba ülkeme bir fazla taş daha nasıl koyabilirim, bir fikir daha ortaya atarak nasıl ileri gidebiliriz, biz onun derdindeyiz.  Çünkü ben her zaman şunu düşündüm, makamlar gelip geçicidir ama isimler her zaman kalıcıdır. Biz kalıcı olmak için gece gündüz çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz.Kenara çekilip de hiçbir şey yapmadan oturabiliriz de.Ama zaman keyif yapma zamanı değil. Ülkede birbirimizle sarılma, kucaklaşma zamanıdır. Ben İl başkanlığı konusunu ne düşündüm, ne öyle bir şey aklımdan geçti. Aday değilim. Zaten Yenişehir de görev yapıyorum ve partime hizmet veriyorum.Çünkü bu ülke bizim ve biz bu ülkeyi birlikte kalkındıracağız."
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku