Mersin

AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik İstifa mı ediyor.!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşma sonrasında Adalet ve Kalkınma Partisi Mersin İl Teşkilat Başkanı Cesim Ercik'in yakın çevresinden alınan kulis bilgilerine göre bir kaç gün içinde istifa edeceği bilgisi Mersin Siyasi kulislerini hareketlendirdi.

AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik İstifa mı ediyor.!

2 Temmuz 2017 12:20
-A

+A


Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmanın devamında, AK Parti'nin, Türkiye'nin en yaygın, en dinamik, en çalışkan teşkilatlarına sahip olması sayesinde bunca yıl ayakta kaldığını, bunca başarılara imza attığını vurgulayan Erdoğan, özellikle son 4 yıldır ardı ardına yaşanan hadiseler, seçimler ve halk oylaması süresince gayret ve fedakarlık gösteren teşkilatların her kademesinde görev yapan partililere teşekkür etti.
 
Erdoğan, bu sürecin etkisiyle bazı teşkilatlarda "metal yorgunluğu" emareleri gördüklerini belirterek, şöyle devam etti: 
 
"Olağanüstü büyük kongremizle birlikte başlayan, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu, bunun yanında Merkez Yürütme Kurulu toplantılarımızda olgunlaştırdığımız, bugün burada sizlerle birlikte daha da detaylandıracağımız bir çalışmamız var. Belde, ilçe ve il teşkilatlarımızda yorgunluk, atalet, çözülme işaretleri gördüğümüz arkadaşlarımızın daha dinamik, gayretli, üretken, vizyoner arkadaşlarımızla nöbet değişimi yapmalarını arzu ediyoruz. Başarılı teşkilatlarımızdaki arkadaşlarımız elbette görevlerine devam edeceklerdir ama genel olarak teşkilatlarımızda kapsamlı bir değişimin şart olduğunu, sanıyorum sizler de kabul edeceksiniz. Dünkü Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantımızda kongre takvimini büyük ölçüde netleştirdik. İlgili arkadaşlarımız size bu konuda detaylı bilgi verecekler."
 
16 Nisan'da gerçekleştirilen halk oylamasıyla başarı ölçüsünün değiştiğine işaret eden Erdoğan, yüzde 49,9 oyun bile başarılı olmak için yetmediğini, netice almak için mutlaka yüzde 50+1'e ulaşmak zorunda olduklarını hatırlattı.
 
Erdoğan, Cumhurbaşkanlığında rahat icraat yapabilmek için Mecliste de güçlü bir çoğunluğa sahip olmanın şart olduğunu vurguladı.
 
Bu bakımdan 2019 seçimlerinin kendileri için kritik bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Erdoğan, "30 Mart 2014, 10 Ağustos 2014, 7 Haziran 2015, 1 Kasım 2015'in dışında 15 Temmuz darbesi sonrasındaki gelişmeler, 16 Nisan 2017 halk oylaması bize çok net bazı mesajlar vermiştir. Şayet birlikte yaşadığımız bu seçimlerden gereken dersleri çıkarmazsak, 2019'da işimiz gerçekten çok zor demektir." ifadelerini kullandı.
 
"Değişim zilleri tüm gücüyle çalıyor"
 
AK Parti'nin diğer partilerden farklı olarak kendisini sürekli geliştirmeyi, değiştirebilmeyi, dönüştürmeyi, ileriye taşımayı başarabilen tek parti olduğuna dikkati çeken Erdoğan, şunları kaydetti: 
 
"Bu sayede 15 yıldır her girdiğimiz seçimi kazandık ve kesintisiz bir şekilde iktidarda kaldık. Şu anda da değişim zilleri tüm gücüyle çalıyor. Bize düşen görev, bu çağrıya kulak vermek ve gereğini de yerine getirmektir. Teşkilatlarımızdaki arkadaşlarımızdan, kongre takvimine bu gözle bakmalarını, partimizi geleceğe hazırlayacak altyapıyı süratle kurmalarını özellikle bekliyorum."
 
Erdoğan, toplantının basına kapalı bölümünde tüm bu konuları detaylı şekilde konuşacaklarını ifade etti.
 
İl Başkanları Toplantısı sonrasında AK Parti Genel Merkezi, İl Başkanı Ercik ve ekibinin üstünü çizerek tüm yönetimin istifa etmesini istediği gelen bilgiler arasında.
 
Adalet ve Kalkınma Partisi Mersin İl Başkanı Cesim Ercik'in yakın çevresine bu hafta içinde partisinden istifa edeceğini söylediği öğrenildi.
 
Kulisler hareketli…Fısıltı gazetesinde saniye de manşetler değişiyor…Bu hafta Ak Parti Mersin İl Yönetimi için uzun ve zorlu bir hafta olacak gibi...
 
Kan değişiminden sonra göreve gelecek İl Başkanı yeni bir yönetim listesi oluşturulacak olan bu yeni oluşumda FETÖ ile bağlantısı olan tümü yöneticiler ayıklanacak ve FETÖ'cu işadamlarını, bürokratları koruyanlarda görevlerine son verilecek…Kısaca parti ile ilişkileri kesilecek…
Reis…Başkan…Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Görev verilecek il başkanı göreve başladığında ilk iş olarak mevcut ilçe başkanlarının istifalarını alacak, ve benzer uygulama ilçe yönetimlerinden gerçekleşmiş olacak...
 
Mersin Ak Parti Kulisleri hareketli…Kan değişimi ile 2019’a hareket edilecek…
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, dedi ki özellikle partinin 2017'nin sonuna kadar bütün il-ilçe teşkilatlarının kongreleri tamamlanacak…
 
Dün İl Başkanları toplantısı  sonrası eğer İl Başkanı Cesim Ercik ve ekibi kendi rızası ile istifa seçeneğine ikna olmazsa MKYK kararıyla tüm Mersin İl Yönetimi tasfiye edileceği de gelen kulis bilgileri arasında.Zaten kısa bir süre önce www.anketmersin.com 'un başlattığı 'Ak Parti Mersin İl Başkanı Kim Olmalıdır?' Anketinde de Adalet ve Kalkınma Partisi Mersin İl Teşkilat Başkanı Ercik'in gitmesi gerektiği yapılan oylamalardan da anlaşılıyordu.
 
Reis…4 Temmuzda Başlayacak Kongre Sürecinde yeni Başkanların görevde olmasını istiyor…
 
Böylece…Reis…Başkan…Cumhurbaşkanı Erdoğan…FETÖ temizliğini Ak Parti’de bitirecek…Kulisler yoğun…Mersin'de kimler gidecek, kimlerin kalacağını www.mersinsiyaset.net editörleri olarak okuyucularımız için sıcağı sıcağına takip edeceğiz.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Doğan erdinç 2 Temmuz 2017 18:47

Mersin için en büyük aday kim olabilir acaba

Cevapla
Dalkavuk fetöcülere dikkat 2 Temmuz 2017 17:39

Fetöcü siyasetciler fetocü müdürleri akraba eş dost ayagina koruyor. Getirdigin il muduru temiz olabilir ama yardimcisi sube mudurleri temiz degilse işin sonu eyi olmaz.

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku