Mersin

AK Parti Mersin'de İstifa

AK Parti Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı İzzettin Uçan bugün istifa etti.

AK Parti Mersin'de İstifa

4 Temmuz 2017 09:24
-A

+A


Başkan İzzettin Uçan, istifa gerekçesini şöyle açıkladı;
 
Ak Parti Ailemizin Kıymetli Mensupları;
 
1 yılı aşkın süredir onurla sürdürdüğüm Gençlik Kolları İl Başkanlığı görevimi bugün itibariyle sonlandırmış bulunmaktayım. Kararımın tamamen iradi bir karar olduğu gerek genel merkezimizin gerekse il başkanımızın malumudur. Allah'a hamd olsun ki, ne görevin tevdi edilişinde ne de istifa sürecinde hiç kimseden herhangi bir icazet alma gereği duymadım. Genel Merkezimizin takdiri ve teveccühü ile atandığım bu görevden kendi isteğimle şahsi birtakım sebeplerden dolayı ayrılıyorum. 
 
15 Temmuz ve 16 Nisan gibi daha birçok referansla Cumhurbaşkanımız ve teşkilatımızla yol yürümeyi mukadder kılan Allah'a hamd ediyorum. Akdeniz Ana Kademe ilçe yönetim kurulu üyeliği, İl G.Kolları B.Yardımcılığı ve akabinde İl Başkanlığı görevilerini bi'hakkın, onurla yürütmek için her zaman azami gayret gösterdim. Görevin onuruna halel getirmeksizin görevimi ifa etmeye ve gençlerimizi öncelemeye çalıştım. Buna her zaman devam edeceğimden kimsenin kuşkusu olmasın.
Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle belirtmek gerekirse; "Bu bir hatime değil yeni bir Fatiha'dır." 
 
Mersin Gençliği özelinde milletimizin tüm gençlerine; hamasetten uzak, cesur, eğitimli, kararlı ve ilkeli bir yaşam sürmelerini ve gençlik dönemlerinin hassasiyetlerine dikkat etmelerini tavsiye ederim. Kadim tarih ve medeniyet zenginliğimize sahip çıkmalarını, özellikle tarihi iyi okumalarını önemle tavsiye ederim.
 
Başta Kalkınma Bakanımız  Sn.Lütfi ELVAN,Milletvekillerimiz ve İl Başkanımız Sn.Cesim ERCİK olmak üzere, il yönetimime, gençlik kolları ilçe başkanlarıma, ana kademe il ve ilçe başkanlarıma, kadın kolları başkanlarımıza ve hepsinin kıymetli yönetimlerine sonsuz teşekkür ediyorum. Rabbim hepsinin yardımcısı olsun. 
İlimizdeki zaman zaman birlikte çalıştığımız tüm gençlik STK başkanlarımıza hasseten teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilerim.
Süreçte kırdığım, üzdüğüm kimseler olmuşsa haklarını helal etmelerini dilerim. 
 
Özellikle Genel Merkez Gençlik Kolları Genel Başkanımız Sn.Melih ECERTAŞ'a samimi riyaseti ve abiliği için, Genel Merkez MKYK Üyemiz önceki Teşkilat Başkanımız İsa Sinan GÖKTAŞ'a  süreçteki desteği ve hasbi duruşu için sonsuz şükranlarımı sunarım. Rabbim ebeden razı olsun. Bundan sonra il başkanlığı görevine Siyasi ve Hukuki İlişkiler Başkanımız Orhan ÖZCAN kardeşim vekâlet edecektir. Kendisine de görevinde başarılar dilerim.
 
Tüm teşkilatımıza muvaffakiyetler diler, Allah'a emanet ederim.
 
Anahtar Kelimeler : AK Parti Mersin'de İstifa ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku