Mersin

Ahilik Haftası Mersin’de kutlanacak

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Ahilik Haftasının Mersin’de kutlanacağını bildirdi.

Ahilik Haftası Mersin’de kutlanacak

15 Eylül 2017 11:01
-A

+AMersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, yazılı açıklamasında Ahilik Haftasının bu yıl Mersin’de 19 Eylül Salı günü kutlanacağını söyledi. Dinçer, programla ilgili şu bilgileri verdi:
“Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince bu yıl 19 Eylül 2017 Salı günü saat 09.30 Cumhuriyet Alanı’nda Atatürk Anıtınla çelenk sunulması ile başlayıp; saat 10.15’te Ulu Cami Meydanı’nda Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan, Mersin Valisi Sayın Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Kocamaz ile Mersin milletvekilleri, il protokolü ve esnaf sanatkarlarımızın katılımı ile gerçekleştirilecek olan 24. Ahilik Kültürü Haftası kutlamalarına katılımlarınızı bekleriz.”
 
BU YIL 30. KUTLANACAK
 
Ahilik Haftası bu yıl 18-24 Eylül tarihleri arasında kutlanacak.
 
Anadolu halkının ekonomik ve kültürel yaşamında önemli bir boyut oluşturan Ahilik; dürüstlüğün, sevginin, dostluğun, yardımlaşmanın, hoşgörünün, bilginin ve dayanışmanın sanat ile birleşimidir. Bu anlamda Ahiliğin, işçinin, çalışanın, üretenin, namuslu kazancın, namuslu ticaretin ve adaletli yönetimin simgesi olduğunu söyleyebiliriz.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 663 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku