Mersin

Adli Yıl açılışında adalet mücadelesi

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, 2017-2018 adli yıl açılışı dolayısıyla yayınladığı mesajında; ‘adalet mücadelesi’nin devam edeceğini vurguladı.

Adli Yıl açılışında adalet mücadelesi

5 Eylül 2017 16:02
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, mesajında; “AKP Hükümeti yargıyı; Anayasaya, kanuna ve vicdana değil de cemaatlere parti üyesi olan liyakattan uzak yandaşları hukukun üstünlüğünü tanımayan, bir siyasi partinin talimatını Anayasa hukukunun üstünde gören, belli başlı zümrelere hizmet edenleri adaleti, yargıyı ve hukuku siyasallaştırıp karar verenler, teslim edenler kişisel emir kulu olanlar bir gün bağımsız yargı önünde hesap vereceklerdir” dedi.

ADALET MÜCADELESİ İNSANLIĞIN ONUR MÜCADELESİ

Adaletin insanlığın onur mücadelesi olduğunu ifade eden Özyiğit, şöyle devam etti: “Hak, hukuk, adalet ve demokrasi için mücadele eden bu ülkenin insanları adaletin tecellisini, hukukun üstünlüğünü ve yargının bağımsızlığını, itibarını, güvenini tekrar inşa edeceklerdir. 2017-2018 Adli Yılın; Adaleti özgür kılmasını, yargının bağımsızlaşmasını, mülkün temelinin adalet olduğu bilinci, duygu ve düşüncelerimle adalet bekleyen yurttaşlarımıza ve yargı mensuplarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yaşasın Bağımsız Adalet Mücadelemiz.”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku