Mersin

Adil Aktay Güçlenerek Geliyor.!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Adana il kongresine katılmak için Adana’ya geldi.

Adil Aktay Güçlenerek Geliyor.!

30 Aralık 2017 12:51
-A

+A

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Adana il kongresine katılmak için  geldiği Adana’da karşılayanlar arasında sürpriz bir isim olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkan Adayı olan Av.Adil Aktay’da vardı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Mersin’den karşılayan tek kişi olması dikkatlerden kaçmazken ayak üstü samimi sohbet eden Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile CHP’nin Mersin’deki önemli ismi Aktay’ın mutluğu objektiflerimize yansıdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Adana il kongresine katılmak için Adana’da verdiği önemli mesajında, “2019 önce yerel seçim, Adana'yı Mersin'i Balıkesir'i Antalya'yı Ankara'yı Bursa'yı İstanbul'u alacağız. Sosya bir devlet nasıl oluyormuş bütün dünyaya göstereceğiz. Gidin İzmir'e bakın. Gidin Burdur'a hiçbir süt üreticisi şikayet etmez. Çiçek mi alacak kooperatiften alıyor.'' Diyerek yerel seçimlere hazır bir kadro ile geleceğinin işaretini verdi.

CHP’li Aday Adayı Adil Aktay, 12 Ocak’ta düzenlenecek CHP Mersin İl Kongresine aday olduğunu Mersin Siyaset Haber Merkezimize açıkladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adana programında www.mersinsiyaset.net haber merkezimize, konuşan Aktay, “CHP Mersin ivme kazandırıp 2019 seçimlerinde Mersin’imize yüzde 100 başarıyı getireceğime inanıyorum. Örgüt üyelerimizin, parti büyüklerimizin ısrarı ile adayım. Mersin il başkanı olmak liyakat ve donanım ister. Örgüt lideri olmak için adayım. Çünkü il başkanı CHP Genel Merkezimizin mülki amiridir. Bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğime inandığım için, projelerimi hızla hayata geçireceğime inandığım için adayım” diye konuştu.

‘Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için’ mantığıyla hareket ederek il başkanlığı görevine talip olduğunu dile getiren Aktay, “Partimizi Mersin’de tekrar iktidara getirmek için elimden geleni yapmaya hazırım” iddiasında bulundu.

Ülkenin içinde bulunduğu durum nedeniyle hak, hukuk ve adaletin evrensel değerlerine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Adil Aktay şunları söyledi;
“Ülkemizi yöneten siyasi irade hızla gelişmiş demokrasi hedefini bırakarak iradenin tek elde toplandığı bir yönetim biçimiyle ülkeyi yönetmeyi hedefleyen bir pozisyon almış görünüyor. Son çıkan KHK’da görüldüğü üzere meclis iradesi yok sayılarak parlamenter rejim etkisiz hale getiriliyor.Bu nedenle 2019 yolunda biz CHP'lilere büyük görev düşüyor. Gün dayanışma ve birlik günüdür. 2019 süreci demokrasiden yana olanlarla otoriteden yana olanlar arasında geçecektir. Amacımız demokrasiden yana olanlarla o paydada buluşmaktır.”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin ilçe başkanlarından 8 ilçe başkanının Adil Aktay’ı desteklediğini açıklamasının ardından Adil Aktay’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile başabaş bir görüşme gerçekleştirmesi, Mersin siyasetinin yol haritasını da değiştirmesine neden olabileceği konuşulacak gibi geliyor.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 480 Oy (%28)

  • HAYIR : 593 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 665 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku