CHP

ADİL AKTAY “CUMHURİYET HALK PARTİSİ’Nİ TEK BİR BOYUTA İNDİRGEMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR”

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkan Adayı Av. Adil Aktay, 12 Ocak 2018 tarihinde Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak olan CHP İl Başkanlığı için adaylığını partisinin İl Binası önünde yüzlerce kişiyle birlikte dün açıkladı.

ADİL AKTAY “CUMHURİYET HALK PARTİSİ’Nİ TEK BİR BOYUTA İNDİRGEMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR”

4 Ocak 2018 15:38
-A

+A

“PARTİ İÇERİSİNDEKİ HERKES ORTAK PAYDALARIMIZ KONUSUNDA YETERİ KADAR HASSAS OLMADIĞINI GÖRDÜK”

Cumhuriyet Halk Partisi,  Türkiye kadar büyük, Türkiye kadar renkli, Türkiye kadar heybetlidir.” İfadelerini kullanan Aktay, “Cumhuriyet Halk Partisi’ni tek bir renge, tek bir boyuta indirgeyebilmek mümkün değildir. Ancak şu gerçeği de kabul edelim. Sahip olduğumuz renkliliğin, çeşitliliğin yeterince önemsenmediği, bazılarımızın sırf
düşüncelerinden ötürü partiden dışlandığı, haksızlığa uğradığı dönemler de yaşadı bu parti. Parti içerisindeki herkesin, ortak paydalarımız konusunda yeteri kadar hassas olmadığı zamanları da gördük. Örneğin, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idam kararı Meclis'e geldiğinde, Genel Başkanımız İsmet İnönü ve Genel Sekreterimiz Bülent Ecevit başta olmak üzere pek çok CHP'li bu hukuk cinayetine "Hayır" oyu verip karşı çıkarken, maalesef destekleyen partililerimiz de oldu. Bu gibi örnekleri bilmiyor ya da üstünü örtüyor değilim. Özeleştiri bizim geleneğimizin önemli bir parçasıdır. Elbette, parti olarak geçmişte kimi hatalarımız, kusurlarımız olmuştur, bugün de kimi eksiklerimiz vardır. Ancak bunlar, Cumhuriyet Halk Partisi'nin ana karakterini, temel niteliğini belirleyen şeyler değildir.” Dedi.
 
“CHP MİLYONLARI BULUŞTURAN, BÜTÜNLEŞTİREN, EN SAĞLAM, EN ÖZGÜR PARTİDİR”

Cumhuriyet Halk Partisi'nin ana karakterlerinden bahseden Aktay, “Eşitlik, özgürlük, adalet isteyen; Cumhuriyeti, demokrasiyi, laikliği, hukukun üstünlüğünü savunan, daha çok üretmeyi, daha adil bir gelir dağılımını amaçlayan, ülkede huzurun, toplumsal barışın hâkim olmasını arzulayan herkesi kucaklayan bir çatı olmasıdır. Cumhuriyet Halk Partisi sahip olduğu ilkeler ve değerler etrafında milyonları buluşturan, bütünleştiren, ülkenin en sağlam, en özgür ve en demokratik siyasi partisidir. İşte bu nedenle, Cumhuriyet Halk Partisi'nin varlığı ve etkinliği bu ülke için yaşamsal önemdedir. Ve ben,  böyle bir partinin üyesi olmaktan, böyle bir partinin il başkanlığına aday olmaktan gurur duyuyorum.” Diye konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 480 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku