Mersin

2 bin 693 kilometrekarelik alanda 88 mahalleye hizmet götürüyor

3 yılda, 693 km yolun stabilize bakımını yaparak hizmete sunan Silifke Belediyesi, 446 bin 493 m2 asfalt ve 86 bin 195 m2 parke yol yapımı gerçekleştirdi.

2 bin 693 kilometrekarelik alanda 88 mahalleye hizmet götürüyor

11 Temmuz 2017 11:32
-A

+A


Türkiye’nin 14. büyük ilçesi olmasıyla birlikte 2 bin 693 kilometrekarelik bir alanda 88 mahalleye hizmet götüren Silifke Belediyesi, 3 yılda yaptığı çalışmalarla vatandaşların memnuniyetini topladı. Belediye Başkanı Mustafa Turgut, 88 mahallesi olan Silifke’nin, hızla büyüyen ve gelişen bir kent olduğunu, bundan dolayı bu çalışmaların yetersiz kaldığını ifade etti.
Silifke Belediyesi olarak kent merkezi ve kırsal mahallelerde asfalt yol çalışmalarının aralıksız bir şekilde devam ettiğini belirten ve çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Mustafa Turgut, “Geçtiğimiz 3 yılda hedeflediğimiz asfalt yol yapımının üzerine çıktık. Sıcak ve soğuk olmak üzere kent merkezimizin ve kırsal mahallelerimizin birçok yerleşim yerinde çalışmalar sürüyor. Alan çok geniş olmasına rağmen 88 mahallemizde de ihtiyaç duyulan acil eksiklikleri tamamlamaya çalışıyoruz. Bu yıl da hedefimizin üzerine çıkacağımızı düşünüyoruz” dedi.

“KALİTELİ VE KESİNTİSİZ ULAŞIM AĞI”

Silifke Belediyesi tarafından merkezde ve kırsalda 2014 ile 2017 yılları arasında 446 bin 493 m2 sıcak ve soğuk olmak üzere asfalt yol çalışması yapıldı. Bunun yanında 693 km stabilize yol yapımı gerçekleştirildi. Özellikle kırsal mahallelerdeki yolları yeniden düzenleyen Belediye, kırsal ve yaylalara ulaşımı sağlayan yollarda iyileştirme yaparak, kaliteli ve kesintisiz ulaşım ağını kurdu.
2017 yılının hayata geçirilen projeler ve hizmetlerle yoğun bir yıl olacağını ifade eden Başkan Mustafa Turgut, “Sadece kent merkezi değil kırsal mahallelerimizde de yapılan çalışmaları yakından takip ediyoruz. Buralarda yaşayan vatandaşlarımızın taleplerini ve sıkıntılarını dinliyoruz. Silifke Belediyesi olarak göreve geldiğimiz 3 yıldan beri özellikle yol açma ve asfaltlama çalışmalarına ağırlık verdik. Ova mahallelerde arazi yollarımızın bakımına, kırsal mahallelerimizde ise parke ile asfalt yol yapımına önem verdik.
Mahalle mahalle planlı ve titiz bir çalışma sürdürüyoruz. Her mahallemizin aciliyet duyduğu eksiklikleri bir bir tamamlamaya ve sırasıyla bu eksiklikleri gidermeye gayret gösteriyoruz. Mahallelerimizde gördüğümüz memnuniyet bizi mutlu ediyor. 2 grup olarak çalışan asfalt ekibimiz geç saatlere kadar mesai yaparak yaz süresince bu çalışmalarını tamamlayacaktır” dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku