CHP

“Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacağız”

CHP Eski Adanalıoğlu Belediye Başkanı Eczacı Mehmet Kasım Canbolat, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerinden aldığımız güçle, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşayacağını vurguladı.

“Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacağız”

26 Ağustos 2017 13:16
-A

+A

 
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eski Adanalıoğlu Belediye Başkanı Eczacı Mehmet Kasım Canbolat, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.
Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan büyük zaferin, haklı onur ve gururunu yaşadığını dile getiren Canbolat, “‘Ya İstiklal ya ölüm’ diyerek Kurtuluş Mücadelesinin fitilini ateşleyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ardından ‘Yurtta barış, dünyada barış’ diyerek, 30 Ağustos’un bağımsızlık mücadelesi olduğunu ortaya koymuştur. Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nde yazılan destan, bu milletin bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğinin en büyük kanıtıdır. Atatürk’ün ilke ve devrimlerinden aldığımız güçle, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacağız.
Bize bugün bu gururu yaşatan Başkomutan Atatürk başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 663 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku