Mersin

“Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum”

Silifke’de 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 43’üncü yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törene katılan Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, gazilerle bir araya gelerek onlarla sohbet etti.

“Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum”

20 Temmuz 2017 14:14
-A

+A


Başkan Mustafa Turgut, “Kıbrıs Barış Harekâtı’nın zaferle neticelendiği 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramımızın 43. yıl dönümünde, şehitlerimizi rahmetle anıyor gazilerimize sağlık ve uzun ömürler diliyorum” dedi.

“Barış Harekâtı’nın 43. yıl dönümünü idrak ederken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni kutluyor, Kıbrıs Türkleri kardeşlerimizi sevgiyle kucaklıyorum” ifadelerini kullanan Başkan Turgut, “Barış Harekâtı Türkiye’nin gücünün ne zaman, nerede, hangi maksatla ve nasıl kullanılacağının en seçkin ve örnek uygulamasıdır. Devlet adamı rahmetli Bülent Ecevit’in başarılı yönetiminde Kıbrıs Türk halkı Rumların zulmünden kurtarılmış ve Kıbrıs adası o tarihten itibaren çatışmalardan uzak, güvenlikli bir ortama kavuşmuştur. Harekât Türkiye’ye saygınlık kazandırmış ve Kıbrıs’ta Türk varlığı korunmuş ve güvence altına alınmıştır.
Ülkemizin vatanlaşmasında canlarını feda eden başta ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi minnetle anıyor, halen hayatta bulunan gazilerimize de sağlıklı ömürler diliyorum” dedi. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku