Mersin

“LÜTFİ ELVAN İSTERSE SANAYİ SİTESİNİ YAPAR”

Mezitli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet’inin düzenlediği sabah kahvaltısı programına katılarak Mezitli Esnafı ile bir araya gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın Mezitli’de düzenlediği programa ev sahibi olarak çıkan Mezitli İlçesi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Bünyamin Önel, Mezitli’nin en büyük sorununun Mezitli Sanayi Sitesi olduğunu dile getirerek

“LÜTFİ ELVAN İSTERSE SANAYİ SİTESİNİ YAPAR”

4 Kasım 2017 15:54
-A

+A

Bugün itibariyle 73 milyon’un esnaflara kredi kullandırdığını söyleyen Başkan Önel, “Mülkiyet edinme kredisi 500 bin TL olup, vadesi 120 ay’a çıkmıştır. Taşıt edindirme kredisinin limiti 500 bin TL olup vadesi 60 ay, geri ödemesi ise aylık ve üçer aylık dilimler halinde uygulanacaktır. Bu kapsam da her zaman esnaf sanatkarlarımızın yanında olan başta Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Bakanımıza teşekkürler. Sayın Bakanım Mezitlimizin yıllardır sorunu Sanayi Sitesi. Sanayi Sitesi yapılırken şehir dışında olan bir yerdi. Bizim bugüne kadar ki çalışmalarımız içerisin de sanayi sitemizi yapamamızdan dolayı 450 esnafımız sanayi sitesi beklemekte. Mezitli’nin en büyük sorunu olan sanayi sitesi için ayrılan bölgenin içerisin de 60 konut olduğu ve tarıma elverişli olduğu yerdi. İncelediğimiz de temeli atmadan başlamadan şehir merkezi içerisinde kalacağı ortada. Bu sanayinin yapılması ile beraber tüm meslek dallarını barındıracağı ve tüm esnafın içinde olacağı bir yer istiyoruz” şeklinde konuştu.

“EN BÜYÜK SORUNUMUZ SANAYİ SİTESİ”

Lütfi Elvan’ın sanayi sitesi yapımında kendilerine destek vermesini isteyen Önel, “Bakanımız bize destek vermezse bu durumu ne yerel belediyeler ne de Büyükşehir Belediyesiyle halledemeyiz. Ak Parti yönetiminin hep söylediği bir söz var, “Birileri konuşur Ak Parti yapar. Bizde şimdi diyoruz ki, “Birileri bizi oyalar, Sayın Bakanımız Lütfi Elvan isterse bu sanayi sitesini yapar” Mezitli hızla büyümekte, bu büyüme içinde sanayi sitemiz büyük bir acı aldı. Kırsal bir bölümde yer bulduk bir kısmı tapulu, bir kısmı hazine dolu. En büyük sorunumuz sanayi sitesi. Kısa ve öz. Gerek bakan gerek milletvekillerimizi unutmadık. Esnaf sanatkarlarının kendilerine yapılan iyiliği unutmayacağını bilmenizi isteriz. Bizden desteğini esirgemeyen Ak Parti İl Başkanıma, İl yönetimine, Ak Parti Mezitli İlçe Başkanı ve İlçe yönetimine teşekkürler” ifadelerini kullandı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 663 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku