Mersin

“HAVAALANI KONUSUNUN ARKASINA SIĞINDIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”

Mersin’in ilk ve tek internet televizyonu olan www.mersin.tv Genel Yayın Koordinatörü Yaman Karadavut’un konuğu olan Divan Mersin Satış ve Pazarlama Müdürü Sezen Şen, Mersin TV mikrofonlarına Mersin’in turizm açısından olan sorunlarını, gelen turistleri ve Divan Oteli’ni anlattı.

“HAVAALANI KONUSUNUN ARKASINA SIĞINDIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”

3 Kasım 2017 11:59
-A

+A

Divan Mersin Satış ve Pazarlama Müdürü Sezen Şen, yaklaşık 15 yıldır sektörün içinde misafirleri ile birlikte farklı farklı otellerde, farklı derpatmanlar da alttan başlayarak şimdilerde de Divan Mersin’de Satış ve Pazarlama Müdürü olarak mesleğine devam ediyor.

“ANTALYA’DAN EKSİĞİMİZ YOK, FAZLAMIZ VAR”

Dünyanın her yerinden turist alan özel bir bölgeninVan olduğunu kaydeden Şen, “Van doğu da kalmasının dezavantajına rağmen, uzak doğulu misafirleri en çok ağırlayan şehir. Gelelim Mersin’e.. Tabii yaptığımız şey, insan ilişkileriyle orantılı bir şey. Hangi departman da olursanız olun misafirlerimizin nabzını tutuyoruz. Dolayısıyla dediğim gibi hangi departmanda olduğunuzun önemi yok. En alttan en üste, misafirlerin sadece otelle alakalı değil ihtiyacı olan her şeyle ilgileniyoruz. Artık ticari olmaktan biraz öteye taşıyoruz işimizi. Turizmde de aslında öyle. Bakın bundan 15 sene önce biz çok idealist gençler iken çok büyük 2 tane 5 yıldızlı otel zinciri vardı Mersin’de. Otelcilik nedir oteller de kimler kalır bunlar bilinmezdi. Bugün bu şehir de yine 2 tane 5 yıldızlı otel zinciri var. Diğer şehirler aldı yürüdü. Ben biraz havaalanı konusunun arkasına sığındığımızı düşünüyorum. Her şeyi böyle unutamayız. İstanbul ile kıyasladığımız da trafiğinde olmadığını söylersek, 1 saatlik bir mesafe olur havaalanıyla. Baktığımız zaman deniz, güneş, kum anlamında Antalya’dan eksiğimiz yok fazlamız var. Bu şehrin çok önde gelen iş insanları mümkün mertebe şehir için bir şeyler yapmak istiyor. Bir turist önce güven ister” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 663 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku