Gündem

“Gülmen ve Özakça derhal serbest bırakılsın”

CHP Mezitli İlçe Başkanı Gökhan Gök, KHK ile mesleklerinden atılan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın açlık grevinin 76’ncı gününde tutuklanmalarını eleştirerek, hukuk devletinde yapılması gerekenin işlerine geri dönmelerinin sağlanması olduğunu kaydetti.

“Gülmen ve Özakça derhal serbest bırakılsın”

25 Mayıs 2017 11:02
-A

+A

 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli İlçe Başkanı Gökhan Gök, toplumun muhalif kesimlerine baskıların giderek arttığını söyledi.
İşlerini geri isteyen Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’nın açlık grevlerinin 76. gününde tutuklandıklarını anımsatan Gök, “İşlerini geri almak için açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ile Semih Özakça 'tutuklanmamaları halinde adaletin işleyişine zarar verecekleri' gerekçesiyle tutuklandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da yaşanan canlı bomba saldırısı sonrası; ‘Canlı bombaları biliyoruz ancak suç işlemedikleri için bir işlem yapmıyoruz’ şeklinde açıklama yapmıştı. Hukukta böyle bir şey olamaz. Bir tarafta insan canına kastedenler, diğer tarafta anayasadan doğan eylem hakkını kullanarak işini geri isteyenler. Adalet herkes için eşit olmalı. Nuriye Gülmen ve Semih Özakça derhal serbest bırakılmalı ve işlerine geri dönmelidir” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku