Mersin

“Gençler gelecek kaygısı yaşamamalı”

Demirağ Group Yönetim Kurulu Başkanı Cavidan Demirağ, Atatürk’ün 'Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz’ dediği genç nesillerin, gelecek kaygısı yaşamadan, iyi bir eğitimle yetişmesi gerektiğine vurgu yaptı.

“Gençler gelecek kaygısı yaşamamalı”

18 Mayıs 2017 11:40
-A

+A

Demirağ, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı
 
“Gençler gelecek kaygısı yaşamamalı”
 
 
 
 
Demirağ Group Yönetim Kurulu Başkanı Cavidan Demirağ, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Yokluklar içinde verilen kurtuluş mücadelesinin öneminin anlaşılması adına bugünün gençlere armağan olarak verilmiş olmasının anlamının büyük olduğuna işaret eden Demirağ, “Böylesi günler Türkiye Cumhuriyeti’nin ne kadar zor şartlar altında kurulduğunu bir kez daha anlama adına çok önemli. Dünyanın en güçlü ülkelerine karşı destan yazan bu millet, Mustafa Kemal Atatürk’ün tarif ettiği muasır medeniyetler arasında da yerini almalıdır. Atatürk’ün 'Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz’ dediği genç nesillerimizin, gelecek kaygısı yaşamadan, iyi bir eğitimle yetişmesi gerekiyor. Genç nesillerin yetişmesinde en önemli rolü olan kadınların da güçlü olması, ekonomiden siyasete, sosyal yaşama her alanda desteklenmelidir” dedi.
Demirağ, Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere cumhuriyeti kuran, koruyan tüm şehit ve gazileri andı. 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku