Mersin

“Demokrasiye sahip çıkmaya devam edeceğiz”

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, cumhuriyet değerlerini yok etmek isteyenlere inat; Cumhuriyete ve parlamenter demokrasiye sahip çıkmaya devam edeceklerini söyledi.

“Demokrasiye sahip çıkmaya devam edeceğiz”

26 Ağustos 2017 13:29
-A

+A

 
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yayınladığı mesajla kutladı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında kazanılan 30 Ağustos Zaferi’nin tarihsel anlamının önemine vurgu yapan Sağlar,  “Bugün hemen yanı başımızda Ortadoğu bir ateş çemberinin içinde. Türkiye de bu çemberin için çekilmek isteniyor. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün cumhuriyet için karar kıldığı; laiklik, demokrasi ve hukukun üstünlüğü gibi temel ilkelerin, bugün bir kez daha ne denli gerekli çok daha iyi anlaşılıyor. Laik, bağımsız, demokratik Türkiye Cumhuriyetini ve onun değerlerini yıkmak isteyenler asla amacına ulaşamayacaktır. Cumhuriyeti, demokrasiyi, laiklik ilkesini ve hukuku hiçe sayanlara inat Cumhuriyete ve parlamenter demokrasiye sahip çıkmaya devam edeceğiz.
Bağımsız, özgürce bu topraklarda yaşamamızı borçlu olduğumuz kahramanlarımızı saygı ve şükranla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 663 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku