Siyaset

“Belediye zarara uğratılmamıştır”

Mersin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı CHP'li Macit Özcan'ın da aralarında bulunduğu 48 kişinin yargılandığı davada bilirkişi; kişilere isnat edilen suçlamaların unsurlarının oluşmadığı yönündeki karar verdi.

“Belediye zarara uğratılmamıştır”

7 Eylül 2017 15:23
-A

+A


“İsnat edilen suçlamaların unsurları oluşmamıştır”
 
 
Mersin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı CHP'li Macit Özcan'ın da aralarında bulunduğu tutuksuz 48 kişinin yargılandığı davanın bugünkü duruşmasında bilirkişi görüşünün açıkladı. Macit Özcan'ın katılmadığı Mersin 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, avukatlar bilirkişi raporuna ilişkin görüşlerini mahkeme heyetine sundu.
Avukatlar, raporun kendi savunmalarını destekler nitelikte olduğunu, rapora göre, belediyenin herhangi bir zarara uğratılmadığının anlaşıldığını söyledi. Avukatlar, sürecin müvekkillerine birçok açıdan zarar vermesi nedeniyle davanın biran önce sonuca bağlanmasını talep etti.
 
BELEDİYE ZARARA UĞRATILMAMIŞTIR
 
Emekli Sayıştay uzmanı, hukukçu, inşaat ve jeoloji uzmanlarından oluşan 5 kişilik Bilirkişinin mahkemeye sunduğu rapor şöyle:
“İdarelerin üst yönetiminin, suç teşkil eden eyleme açıkça iştirakinin veya talimatı olduğunun belirlenemediği hallerde, sorumluluklarının bu çerçevede değerlendirilmesi gerektiği,
İş bu dava dosyasında yapılan imalatların tespite dayalı işler olması ile yapılan bu ihaleler ve gerçekleştirilen imalatlar nedeniyle belediyenin herhangi bir zararının bulunmaması itibariyle; belediye görevlisi sanıklar ile yüklenici firmaların yetkilisi sanıkların sorumluluklarının bu çerçevede değerlendirilmesinde, isnat edilen suçların unsurlarının oluşmadığı, görüş ve kanaatine varılmış olup, Mersin 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nin takdirine arz olunur.”
Mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku