Mersin

‘500 yeni çöp konteyneri satın alındı’

Akdeniz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü‘nün konteyner bakım, onarım ve yenileme çalışmaları tempo kazandı. Özellikle yeni yasayla mahalle haline gelen beldelerin çöp konteyneri ihtiyacı ve ana caddeler ile merkez mahallelerde konteynerlerin yenileme çalışmaları nedeniyle 500 yeni çöp konteyneri satın alındı. Peyderpey imal edilerek gönderilen konteynerlerin 100 adedinin geçen ay teslim alınması sonrası 100 adedi de bu hafta Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünce teslim alındı.

‘500 yeni çöp konteyneri satın alındı’

14 Eylül 2017 11:56
-A

+A

 
İlk 100 konteynerin  büyük bir bölümünün ana caddelerdeki konteynerlerin yenilenmesi ihtiyacı çerçevesinde ana caddelere yerleştirilmesi sonrası, yeni gelen 100 adet konteynerin de bir bölümü de İsmet İnönü Bulvarına yerleştirilerek caddedeki çöp konteynerlerinin tamamı yenileniyor. Konteynerlerin caddelerden sonra mahalle mahalle yenilenmesi çalışmaları da; Çankaya, Mesudiye, Camişerif, Yenimahalle ve 3 Ocak Mahallelerinden başladı. Konteynerlerin bir kısmının da belirlenen program çarçevesinde; Puğ Karacadağ, Parmakkurdu, Adanalıoğlu, Kazanlı, Toroslar, Hebilli, Turgutreis, Camili ve Karacailyas Mahalllelerine yerleştirilmesi çalışmaları da bu hafta sonuna kadar tamamlanacak.
Akdeniz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol müdürlüğünce çöp konteynerlerinin  yenilenme çalışmaları yanı sıra konteyner bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda yapılan çalışmalarda da ilçede bulunan 8.000 adet çöp konteyneri’nin 3.000 adedinin bakım ve onarımı yapıldı ve galvaniz boyaları yenilendi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku