Gündem

“30 Ağustos özgürlüğün simgesidir”

CHP Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı Ali Galip Özkan, 30 Ağustos'un Cumhuriyete giden yolda önemli bir adım olduğuna vurgu yaparak, “30 Ağustos Zafer’i, aynı zamanda özgür, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti ile Atatürk ilke ve devrimlerinin başlangıcının simgesidir” dedi.

“30 Ağustos özgürlüğün simgesidir”

26 Ağustos 2017 17:13
-A

+A

 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı Ali Galip Özkan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yayınladığı mesajla kutladı.
Bağımsızlık uğruna verilen mücadelenin Türk Milleti için gurur ve övünç kaynağı olduğunu dile getiren Özkan, şunları kaydetti:
“Yok edilmek istenen bir milletin varını yoğunu ortaya koyarak kazandığı bu zaferle, sadece işgal kuvvetleri mağlup edilmekle kalmamış, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri de atılmıştır. 30 Ağustos Zafer’i, aynı zamanda özgür, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti ile Atatürk ilke ve devrimlerinin başlangıcının simgesidir. Bugün hür yaşadığımız vatan toprağında 30 Ağustos Zaferi’ni kutlamanın gururunu yaşıyoruz.
Bizlere bağımsızlığımızı armağan eden başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere şehitlerimizi saygı ile anıyor, tüm ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku