Mersin

''YOLCU TAŞIRKEN TELEFONLAR KONUŞANLAR BİZİM ESNAFLARIN YÜZ KARASIDIR”

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Abdulaziz Biricik, şoförler, gelen şikayetler ve talepleri hakkında www.mersin.tv ekranlarından Yaman Karadavut’un sunduğu ‘Not Defteri’ programına açıklamalarda bulundu.

''YOLCU TAŞIRKEN TELEFONLAR KONUŞANLAR BİZİM ESNAFLARIN YÜZ KARASIDIR”

28 Ekim 2017 17:23
-A

+A

“DURAKLARIMIZ YETERSİZ”

Mersin’in büyüdüğünü aktaran Biricik, “Mersin’in alt yapısın malum. Biraz nefes almaya başladık. Şehrimiz büyüdü. 1990’nın 3.ayından beri Mersin’de yaşıyorum. Mersin’in trafiği git gide büyüdü. Bu nüfus 2 milyona dayandı. İnşallah yeni açılacak bulvarlarla beraber Mersin nefes alacaktır. Bu taşımacılığı yaparken şehir merkezinden geçmesi gerekiyor. Her evde artık moda olmuş 3-4 araç var. Bu, nüfusu etkiliyor. Bu yönden bizler toplu taşıma yaparken uzun zamandan beri her toplantımda bunu dile getirdim alt yapımızın yolcu indirip bindirdiği yerler yetersiz. Yeteri kadar bölüm alamadık. Bizim olmadığımız dönem de, toplantı da trafikten sorumlu müdürüme söyledim. Esnafın sıkıntısı şehir merkezin’deki yoğunluğun oluşu, yola arabaların sarkması, altyapının yetersiz oluşu, sivil araçların bizim indir bindir yaptığımız yere park etmeleri bizi engellemektedir. Esnafın rahat etmesi için belediye otobüsünün halk otobüsünün farklı yerleri olması gerek sadece durak olmamalı. Bu doğrultuda çalışmamız gerekiyor. Bu sıkışıklıkta ceza yiyoruz. Biz yetkililerden bunu istiyoruz bulvarın yoğunluğun da Mezitli, Pozcu olsun, eski otogara kadar olsun duraklarımızın yoğun geçtiği yerlerde durak yerlerinin fazla olmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

“MİNİBÜSÇÜLÜK SABIR İŞİDİR”

Minibüsçülüğün sabır işi olduğunu vurgulayan Başkan Biricik, “Minibüsçülük kurala uymak demektir. Biz insan taşıyoruz sonuçta. Araç sürerken arkamız da kimlerin olduğunun farkında olmalıyız yük eşyası taşımıyoruz. Bizim şehir merkezine 10-12 km uzaklıkta bölgelerden müşteri alıp merkeze getirirken bu şekilde çalışan arkadaşlarımızı herkes uyarmıştır. Dikkat etmeleri konusun da. Bu konu da tabii ki bu tür olayların olduğunun farkındayım. Bizim için can, insanlar önemlidir. Biz bizi taşıyoruz. Benim ailem de biniyor bunlara. Bütün üyelerin aileleri biniyor. Bu konuda daha duyarlı olacağımıza sizin huzurunuz da söz veriyorum. Yolcu taşırken eline telefon alanlar bizim esnafımızın yüz karasıdır. Ben buna tamamen karşıyım. Gerekse bizim kendi kooperatiflerimizin kılık kıyafet telefonla konuşma her şeyleri düzgün olmalı. Biz bunları anlatıyoruz. Esnafımız biraz rahat çalışmayla mal sahibi olmanın cesaretiyle. Bu mal benimdir arkamda oturan insan bana karışamaz gibi kanun yasa yoktur. Ben bunlara karşıyım. Bunu yapanlara ceza veriyorum. Bunu yapanı 2-3 gün işinden men ediyorum. Müşteriyle konuşması bile suç. Bunlar ile ilgili sürekli uyarıyorum” ifadelerini kullandı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku